Publikuesi i GTA, Take-Two dëshiron të blejë atë të DiRT, Codemasters
Take-Two është kompania pas publikimit të kompanive se Rockstar dhe 2K Games, përgjegjëse për gjithçka, nga Grand Theft Auto te Borderlands dhe lojërat e NBA 2K. Codemasters është zhvilluesi dhe publikuesi prapa lojërave të njohura të garave, përfshirë seritë DiRT…
GTA Online lëshoi një update ditën e djeshme, ja çfarë duhet të dini
Pasi lëshoi ​​më shumë se një update të Halloween me alienët, njerëzit që u kthyen në kafshë dhe plot shpërblime shtesë për lojtarët për të fituar, GTA Online është kthyer në normalitet me lëshimin e update-it të saj të fundit.…
Eventi i Halloween në GTA Online sjell bonuse të reja
Bonuset e javës së kaluar ishin vetëm fillimet e festimeve të Halloween në Grand Theft Auto Online. Edhe më shumë shpërblime dhe oferta speciale me një tematikë drithëruese presin këtë javë që vijon, duke u dhënë lojtarëve mundësinë të zhbllokojnë…
Do të arrijë Cyberpunk 2077 t’ia kalojë GTA 5?
A do të mund të jetë i aftë Cyberpunk 2077 t’ia kalojë GTA 5 në aspektin e shitjes? Cyberpunk 2077 ka qënë dhe akoma është tema e diskutimit që prej shfaqjes për herë të parë dhe që akoma cinematic trailers-at…
5 lojëra si GTA 5, por me grafika më të mira
Çështja e grafikave është gjithmonë punë preferencash. Një lojë mund të kërkojë grafika super realistike dhe në një tjetër mund të jetë vetë zgjedhja e zhvilluesve që ta mbajnë në një animimin disi më shumë në trajtën e cartoons. Në…
Sa para kanë bërë deri tani lojërat e GTA?
Rockstar Games kanë qenë në gjendje të fitojnë mjaft reputacion, duke qenë një nga publikuesit më të arrirë të lojërave AAA në industrinë e lojërave. Përpjekjet e tyre për të ofruar lojëra gjithëpërfshirëse, që vlejnë çdo qindarkë të çmimit prej…
5 lojërat më të mira si GTA 5 për ju që keni ‘potato PC’
GTA 5 ka ekzistuar për më shumë se 7 vjet dhe është vlerësuar ende si një nga lojërat më të mira të bëra ndonjëherë. Edhe sot, grafika e lojës dhe rrëfimi gjithëpërfshirës i historisë nuk ndihen të vjetëruar. Sidoqoftë, ndonjëherë…
5 veçori të gameplay që GTA 6 duhet të shtojë patjetër
GTA 6, pavarësisht se nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Rockstar Games, është një nga lojërat më të përfolura në internet dhe kuptohet. Çdo lëshim loje në ekskluzivitetin e GTA është një hit global. E drejta ekskluzive e GTA-s ka qenë…
Ish-presidenti i Rockstar North ka siguruar $42 milion për GTA-në e tij
Në vitin 2016, presidenti i Rockstar North dhe prodhuesi i lojërave Grand Theft Auto, Leslie Benzies, u largua nga Rockstar dhe jo në kushtet më të mira të mundshme. Në veçanti, ai paditi Take-Two Interactive, kompaninë mëmë të Rockstar, duke…
Modders e GTA Online po i shndërrojnë armiqtë në battle bus-e nga Fortnite
Lojtarët e GTA Online kanë ndeshur në modders që kanë kthyer armiqtë në battle bus nga Fortnite dhe nëse kjo tingëllon qesharake... është në fakt E gjitha vjen nga postimi i MattPageMagic në subreddit të GTAOnline, i cili vuri në…