Tag: gta V

GTA 6 mund të jetë loja e fundit Grand Theft Auto
Disa javë më parë, Tom Henderson raportoi disa detaje në kanalin e tij të YouTube në lidhje me Grand Theft Auto 6 të pritur me një nga detajet kryesore duke përfshirë që loja do të shfaqë një hartë gjithnjë në…
GTA Online sjell një update të madh në lojë
GTA Online po merr një përditësim të ri të quajtur Los Santos Tuners. Përditësimi do të jetë i disponueshëm në 20 korrik, me karakteristika të reja që kanë të bëjnë me misione dhe gara me bazë Tuner dhe prezanton një…
Ja çfarë ka sjellë GTA Online | UPDATE
Pas një mungese dy javëshe, përditësimi javor i GTA Online ka sjellë disa gjëra të mira për ne që t’i shqyrtojmë. Lojtarët e Rockstar zakonisht zbulojnë hollësitë e plota në një postim në Newswire më vonë gjatë ditës, por lojtarët…
GTA 5 do të kushtojë $70 në PS5 dhe Series X
Grand Theft Auto V mund të kushtojë me premium të ri $ 69,99 MSRP për lojërat e gjeneratës së ardhshme të konsolës kur të dalë në nëntor. GTA V ka mbajtur një sasi të madhe të relevancës gjatë tetë viteve…
Red Dead Redemption 2 mund të luhet tani në VR
Krijuesi i R.E.A.L GTA 5 VR mode sapo ka lëshuar një modalitet mbështetës VR për Red Dead Redemption 2. I arritshëm përmes faqes Patreon të moderatorit Luke Ross, modi aktualisht është në ‘Early Access’ dhe do të vazhdojë të marrë…
GTA VI po vjen? Rockstar përgatit një surprizë
Rockstar Games është vënë në qendër të vëmendjes prej disa kohësh tashmë rreth datës së lançimit të GTA VI, dhe disa fansa mendojnë se kanë gjetur të dhëna që dëshmojnë për zbulimin e madh. Zhvilluesit e lojërave në RockStar Games…
Patch Notes për update-in javor të GTA Online
Rockstar Games ka lëshuar një update të ri të përjavshëm të GTA Online më 25 mars. Ndryshimet përfshijnë Osiris si vehicle i ri Podium, log-in rewards të reja dhe ulje të ndryshme me kohë të kufizuar. Ndërsa lojtarët e rregullt…
Ky mod ndryshon aspektin vizual të Grand Theft Auto 5
Grand Theft Auto 5 është një prej lojërave popullore për pothuajse shtatë vite. Diçka që ka ndikuar në këtë gjë janë edhe mods e krijuara nga komuniteti. Një mod i krijuar së fundmi ndryshon pothuajse të gjithë aspektin vizual dhe…
Update-i i GTA Online krijon probleme të mëdha për konsolat
Një update i ri për Grand Theft Auto 5 zvogëlon në mënyrë drastike loading time për lojtarët e PC, por lojtarët e konsolës vuajnë nga crash-et. Grand Theft Auto Online ka gëzuar një sasi të madhe suksesi që nga dalja…
Shahu, GTA dhe VALORANT patën një rritje masive në Twitch muajin e kaluar
Pavarësisht muajit të shkurtuar, të dy Twitch dhe Facebook Gaming kishin rritje mbresëlënëse vjetore gjatë shkurtit, duke u rritur përkatësisht 82% dhe 79%. Twitch-it iu ul shikueshmëria më e lartë totale prej 2 miliardë orësh të shikuara në janar, në…