fbpx

Tag: gta 5

Patch Notes për update-in javor të GTA Online
Rockstar Games ka lëshuar një update të ri të përjavshëm të GTA Online më 25 mars. Ndryshimet përfshijnë Osiris si vehicle i ri Podium, log-in rewards të reja dhe ulje të ndryshme me kohë të kufizuar. Ndërsa lojtarët e rregullt…
Si të bëni 60 milion $ në GTA Online brenda një dite
Një ndër gjërat më të vështira për shumë lojëtarë në GTA Online janë paratë pasi shumë prej tyre e kanë të vështirë që t’i sigurojnë ato. Por dikush ia ka dalë mbanë që të mbledh brenda një dite afërisht 60…
Ky mod ndryshon aspektin vizual të Grand Theft Auto 5
Grand Theft Auto 5 është një prej lojërave popullore për pothuajse shtatë vite. Diçka që ka ndikuar në këtë gjë janë edhe mods e krijuara nga komuniteti. Një mod i krijuar së fundmi ndryshon pothuajse të gjithë aspektin vizual dhe…
Update-i i GTA Online krijon probleme të mëdha për konsolat
Një update i ri për Grand Theft Auto 5 zvogëlon në mënyrë drastike loading time për lojtarët e PC, por lojtarët e konsolës vuajnë nga crash-et. Grand Theft Auto Online ka gëzuar një sasi të madhe suksesi që nga dalja…
Shahu, GTA dhe VALORANT patën një rritje masive në Twitch muajin e kaluar
Pavarësisht muajit të shkurtuar, të dy Twitch dhe Facebook Gaming kishin rritje mbresëlënëse vjetore gjatë shkurtit, duke u rritur përkatësisht 82% dhe 79%. Twitch-it iu ul shikueshmëria më e lartë totale prej 2 miliardë orësh të shikuara në janar, në…
Shroud zbulon si të jesh i suksesshëm në Twitch
Ylli i Twitch-it, Michael "Shroud" Grzesiek ndan me fansat që janë të rinj në streaming këshilla se si të bëjnë një kanal të suksesshëm. Streaming është diçka që është në rritje me kalimin e kohës. Website të tillë si Twitch,…
Kjo metodë mund të ulë me 70% kohën e loading screen në GTA 5
GTA 5 është një ndër lojërat më argëtuese që mund të gjeni por një ndër problemet e saj kryesore është loading screen i cili të themi është goxha i gjatë dhe bezdisës. Por dikush ka arritur që ta shkurtojë këtë…
GTA 5 zbulon arsyen pse ndjekjet e policisë me 5 yje nuk mbarojnë kurrë
Grand Theft Auto 5 është një prej lojërave më popullore që akoma ka një sukses tepër të madh. Së fundmi dikush ka zbuluar arsyen se pse ndjekjet e policisë kur keni 5 yje pothuajse nuk mbarojnë kurrë. GTA 5 ka…
Çfarë po ndodh me upgrade-in e GTA 5 për PS5?
Pas trailerit të fundit të Sony në State of Play, mbi lançimet e ardhshme që do të vijnë në PS5, fansat e Grand Theft Auto kanë mbetur të shqetësuar nëse upgrade-i i GTA 5 për PS5 do të vijë në…
Ja çfarë sjell update-i i kësaj jave në GTA Online
E enjtja e çdo jave nënkupton një update të ri për GTA Online. Le të shohim se çfarë ka sjellë Rockstar për lojën online multiplayer këtë rradhë. Këtë javë do të mund të blini weaponised dinghy, për  $1,850,000 në para…