fbpx
Google Stadia do të ketë edhe 10 lojëra të tjera kur të lançohet
Lista e re përfshin Metro Exodus, NBA 2K20 dhe Football Manager 2020 Pas lajmërimit të parë i cili thoshte se platforma cloud-streaming për gaming Stadia do të lançohej me 12 lojëra, Google e ka dyfishuar numrin e tyre, sipas një…
Zbulohen lojërat që do të vijnë me lançimin e Stadia
Shërbimi streaming i Google do të ketë 12 lojëra në lançim dhe 14 të tjera që do të vijnë deri në fund të vitit. Google ka zbuluar lojërat që do të jenë të disponueshme në Stadia kur sistemi i streaming…
Google Stadia do të performojë më shpejt dhe më mirë se çdo konsolë
Konsola e Google do të ketë "lag negativ" Google Stadia do të jetë më e shpejtë dhe do të performojë më mirë se konsolat lokale pas një viti ose dy, sipas zëvendës-presidentit të inxhinierisë Madj Bakar. Falë disa ndryshimeve në…
Këto janë 20 videot më të urryera në YouTube
Disa nga videot më të mospëlqyera në YouTube i përkasin PewDiePie, Justin Bieber, Logan Paul, James Charles dhe vetë YouTube në fakt, por kush është ekzaktësisht krijimi më i urryer në platformën e zotëruar nga Google? Këto janë 20 videot…
Lançimi i Pixel 4 nga Google do të mbahet në tetor
Jemi të lumtur që Google më në fund solli një teaser të Pixel 4, duke na dhënë të gjithëve një ide më të mirë rreth dizajnit që do të ketë. Tani kompania ka zbuluar dhe se kur do ta mbajë…
YouTube gjobitet me $170 milion pas shkeljes së privatësisë së fëmijëve
Kjo gjobë thyen rekordin si më e madhja e mbledhur ndonjëherë nga një shkelje e COPPA Gjigandi YouTube është gjobitur me plot 170 milion dollarë, pasi Federal Trade Commision e akuzoi se kompania mëmë e tij, Google, po e përdorte…
Facebook ka paguar njerëz që të dëgjojnë bisedat e audios në Messenger
Dhe ti kalonin më pas në tekst të shkruar. Skandalet e privatësisë duket se nuk do të kenë kurrë fund për Facebook. Sipas një postimi të ri Facebook e ka patur si taktikë të paguajë njerëz të tjerë jashtë kompanisë…
Google nuk do të sjellë një beta për Stadia. Thjesht besoni kompaninë dhe blijeni.
Google Stadia ka qenë një tematike bisede prej kohësh tashmë në botën e gaming dhe zbulimi më i fundit, thjesht i ka shtuar më shumë hype shërbimit të streaming. Fansat janë shumë të emocionuar për ta provuar, por gjithsesi do…
Larian Studios publikon trailer-in e ri të Baldur’s Gate 3
Kohë më pare u përhap një lajm që zhvilluesit e Divinity, Larian Studios po bënin një lojë të re Baldur's Gate 3 ,traileri i së cilës është publikuar disa ditë para E3 duke i'u përgjigjur lutjeve të shumë fansave që…
Zbulohet data e lançimit dhe çmimi i Google Stadia
Google më në fund ka zbuluar çmimin dhe datën e lançimit të Stadia gjatë "Connect". Fatkeqësisht një datë specifike lançimi mungon, por platforma do të vijë në 14 vende në nëntor. Çmimi pastaj do të jetë $9.99 në muaj. Ky…