Tag: goku

Dragon Ball Super debuton një lëvizje shumë të shpejtë në anime
Goku është një nga personazhet më të fuqishëm në të gjithë animet, kështu që është e vështirë të tejkalosh heroin në shumicën e kategorive. Pavarësisht nëse flasim për forcë apo rezistencë, Saiyani zakonisht është në krye të listës në Dragon…
Dragon Ball Super na tregon pamjet e para nga Chapter 72
Dragon Ball Super ka treguar pamjet e para të Chapter 72 të serisë manga! Fansat e Dragon Ball aktualisht mund të jetë duke festuar faktin se anime e Dragon Ball Super do të vazhdojë me një film të ri, por…
Dragon Ball Heroes njofton vonesë të re
Dragon Ball Heroes u ka dhuruar fansave disa momente çuditërisht të çmendura, që nga rikthimi i Super Saiyan 4 te prezantimi i transformimeve të reja për disa nga fansat e personazhet si Saiyan, por duket sikur adhuruesit e serisë spin-off…
Si do të përshtatet filmi i ri i Dragon Ball Super me të kaluarën e serisë?
Dragon Ball Super do të ketë një film të ri i cili do të dalë në vitin 2022. Sa emocionuese është të shohësh ekskluzivitetin që sjell një seri tjetër, por fansat e Dragon Ball ende kanë shumë pyetje. Deri më…
Filmi i ri i Dragon Ball Super do të ketë luftime ekstreme
Para pak kohësh, një film i ri anime nga seria e famshme Dragon Ball do të vijë së shpejti. Së fundmi disa detaje janë zbuluar në lidhje me ketë film duke treguar se luftime dhe përballje ekstreme do të shfaqen…
Pritet të lançohet një film i dytë i Dragon Ball Super
Së fundmi një ndër studiot më të famshme dhe të mëdha të animacionit në Japoni, Toei Animation, njoftoi se një film i ri nga seria Dragon Ball Super do të vijë së shpejti. Dragon është një ndër seritë më popoullore…
Dragon Ball Super tregon progresin e Vegeta
Në kapitullin e ri Dragon Ball Super zbuloi përparimin mbresëlënës të Vegetas me trajnimin e tij Hakai! Harku Granolah the Survivor vazhdon të vendosë bazën për konfliktin e tij të madh, dhe kur kishim parë për herë të fundit Vegeta…
Dragon Ball Heroes zbulon informacione të reja rreth episodit të radhës
Dragron Ball Heroes ndodhet momentalisht në arc e ri i cili është quajtur Space-Time War dhe një informacion i zbuluar së fundmi po tërheq vëmendjen e fansave. Duke ndjekur ngjarjet dhe eventet e sagave të Universal Conflict dhe Universe Creation,…
Broly do të rikthehet në Dragon Ball Super?!
A do rikthejë “Dragon Ball Super” Broly-n? Sajani i fuqishëm është vënë në hije që pas shfaqjes Dragon Ball Super: Broly, por duket se Dragon Ball Super ka në plan t'a rikthej sërish. “Granolah The Survivor” është “arc” i fundit…
Dragon Ball Heroes konfirmon arc dhe gjithashtu një episod të ri
Dragon Ball mund të mos ketë sjellë një anime e cila tregon historinë kryesore të kësaj serie për disa kohë, fansat e kësaj serie ende arrijnë të marrin çdo muaj një episod plot aksioni falë Dragon Ball Heroes i cili…