Tag: god of war

Loja e ardhshme God of War vonohet deri në 2022
God of War: Ragnarok, i cili duket të jetë titullijozyrtar për vazhdimin e God of War i vitit 2018, sipas prezantimit të investitorit të Sony nga muaji i kaluar, është vonuar. Kjo nuk është shumë e habitshme duke marrë parasysh…
Vazhdimi i God of War do të vijë dhe në PS4
Sipas një interviste të re me Hermen Hulst, kreu i PlayStation Studios, Gran Turismo 7 dhe vazhdimi i God of War nuk do të jenë ekskluzive për PlayStation 5, ato gjithashtu do të lëshohen në PlayStation 4. Në intervistë, e…
Lojërat që do të vijnë së shpejti nga PlayStation Studios
Studiot PlayStation të Sony,(SIE Worldwide Studios), janë mjaft të suksesshme kur bëhet fjalë për të argëtuar lojtarët me lançimet e reja. Suksesi i PS4 është kryesisht për shkak të ekskluzive të shkëlqyera të konsolave të zhvilluara nga studiot në pronësi…
Studioja e God of War po zhvillon një lojë të re të zhanrit Fantasy
Zhvilluesi pas serisë jashtëzakonisht të suksesshme God of War, Santa Monica Studio, aktualisht po plotëson stafin për një lojë të paparalajmëruar 'të bazuar në fantazi'. Së bashku me Insomniac Games dhe Naughty Dog, Santa Monica Studio konsiderohet të jetë një…
Lojëra të Playstation si God of War, do të aksesohen në PC
Ndërmjet një liste të lojërave ekskluzive të tjera si Uncharted Collection nga Playstation, qëndron dhe God of War, e cila do të bëhet e aksesueshme në PC sipas një leaker-i në Twitter. Disa lojëra të Playstation, duke përfshirë reboot-in e…
Ja çfarë dallimi ka God of War në PS5 në krahasim me PS4 dhe PS4 Pro
Patch-i i upgrade-it të God of War në PS5 është këtu dhe ka edhe një video YouTube-i shoqëruese për grafikat. Shikojeni atë në fund të artikullit. Performanca e përmirësuar e God of War përfshin: Syncs me 60 FPS 4K Checkerboard…
Çfarë të presim nga loja e ardhshme, God of War Ragnarok në 2021
Duket e sigurt të thuhet se vazhdimi i God of War, God of War Ragnarok është një nga lojërat më të pritura të vitit 2021 edhe pse ne nuk dimë pothuajse asgjë për lojën. Në të vërtetë, nuk ka asnjë…
Loja e ardhshme God of War do të vijë në PS4 dhe PS5
Të paktën kështu thotë ish-drejtori i lojës Regjisori origjinal i God of War, David Jaffe është "i sigurt" që God of War Ragnarok do të jetë një version për PS4 dhe PS5. Në klipin më poshtë nga kanali zyrtar i…
Krijuesi origjinal i God of War luan versionin reboot të 2018
Gjatë jetës së serive God of War, loja ka shkëmbyer pronarë dhe është zhvendosur përreth zhvilluesve dhe drejtorëve ndërsa përparonte gjatë gjeneratave të shumta të konsolave dhe spin-off-eve. Një person që ka mbështetur vazhdimisht serinë, edhe pse ajo ka shkuar…
Kratos i God of War do të vijë si skin në Fortnite
Kratos i God of War do të vijë së shpejti në Fortnite... sikur loja të mos kishte mjaftueshëm personazhe dhe crossovers. Bashkëpunimi i PlayStation me Fortnite fillimisht u njoftua nga vetë Sony në një postim në Twitter dhe pak pas…