Tag: game pass

Xbox Game Pass heq 7 lojëra të tjera nga abonimi
Microsoft njoftoi dje se një numër titujsh do të shfaqen së shpejti në Xbox Game Pass në ditët dhe javët e ardhshme. Dhe ndërsa shumë abonentë të shërbimit Xbox mund të jenë më të përqendruar në këto shtesa të reja,…
Battlefield 2042 dhe FIFA 22 vijnë në Game Pass
Duket se Battlefield 2042 dhe FIFA 22 mund të jenë në rrugën e Xbox Game Pass. Ndërsa ende nuk ka asnjë fjalë zyrtare nga botuesi Electronic Arts, disa fansa me sy shqiponjë kanë vërejtur se të dyja lojërat kanë përditësuar…
Xbox Game Pass është falas por jo për të gjithë
Xbox Game Pass tani është në dispozicion falas, por jo për të gjithë. Nëse jeni në Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, kjo ofertë e re falas nuk është e rëndësishme për ju, sepse nuk është e disponueshme…
3 lojëra largohen nga Xbox Game Pass
Në përgjithësi, Marsi 2022 ishte një muaj i madh për Xbox Game Pass, me shërbimin që po trajtohej me një sërë lançimesh të ditës së parë dhe lojëra të vjetra të mira. Por ndërsa lojërat e reja shtohen në Xbox…
Xbox Game Pass humbet një nga lojërat më të mira
Abonentët e Xbox Game Pass dhe Xbox Game Pass Ultimate kanë humbur një nga lojërat e tyre më të vlerësuara këtë javë. Libraria e Xbox Game Pass përditësohet çdo javë me lojëra të reja dhe ndonjëherë lojërat tashmë në librarinë…
Guardians of the Galaxy do të vijë në Game Pass
Një nga lojërat më të mira të MARVEL në PC po vjen në Game Pass të Microsoft më pak se pesë muaj pasi u publikua. Marvel's Guardians of the Galaxy do të dalë në shërbimin e abonimit javën e ardhshme.…
Valve nuk ka plane për Steam Pass, por mund të sjellë Game Pass nga Microsoft
Ishte një moment i madh për lojërat në PC kur Microsoft ndaloi lançimin e lojërave të tij ekskluzivisht përmes Microsoft Store dhe filloi ti vendoste në Steam. Në fillim nuk ishte çdo lojë e Microsoft-it, por tani po shtohen dita…
Loja horror Scorn zbulon datën e lançimit dhe detaje të reja
Që prej prezantimit të parë në vitin 2014, loja horror Scorn ka sjellë update të rralla duke na bërë ta harronim atë deri më tani. Por më në fund një datë lançimi dhe detaje të reja janë zbuluar. CEO i…
Hidhini një sy lojërave falas që ofron Xbox Game Pass
Këtë javë, ka disa dhurata absolute në Game Pass, si dhe disa oferta nga të gjitha anët e botës së lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar kompjuteri ose mobile, ne kemi diçka që do t'ju pëlqejë këtu. E keni imagjinuar…
EA do te shtojë 60 lojera të reja në Xbox game pass për PC
Abonentët së shpejti do të kenë akses në nivelin bazë të shërbimit të EA play pa ndonjë kosto shtesë. Në shtator të 2020 Microsoft njoftoi se EA play (shërbimi i lojrave me abonim e EA sports), do ti bashkohej Xbox…