Tag: game of thrones

Aktori i Game of Thrones nuk e pa kurrë finalen e serialit
Sean Bean, që në fillim të serialit Game of Thrones, luajti personazhin qendror të Ned Stark, një figurë e rëndësishme politike në botën e Westeros dhe babai i personazheve të tjerë kryesorë Jon Snow, Sansa, Arya, Bran, Robb dhe Rickon…
Zbulohen pamjet e para nga seriali i ri i Game of Thrones
“The House of the Dragon” më në fund është duke marrë formë. HBO ka zbuluar se paraprirësi i drejtpërdrejtë i serialit “Game of Thrones” nga George R.R. Martin, Ryan Condal dhe Miguel Sapochnik, tani është në prodhim dhe do të…
Çfarë surprizash zbulon HBO në 10 vjetorin e Game of Thrones?
Përvjetori i hekurt është më afër se kurrë. Besojeni ose jo, ky muaj shënon 10 vjetorin e debutimit të Game of Thrones në HBO. Episodi i parë i serialit që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve u lançua më 17…
George RR Martin nënshkruan marrëveshje për më shumë projekte me HBO
Pas suksesit të madh të adaptimeve nga HBO të librave të Game of Thrones, George Martin ka nënshkruar një marrëveshje për të zhvilluar disa seri televizive për platformën, HBO Max. Hollywood Reporter ka zbuluar se autori,fitues i katër çmimeve Emmy…
HBO përgatit një zgjerim të madh të universit të Game of Thrones
Dy seriale të reja janë në zhvillim e sipër HBO po përgatit një zgjerim më të madh se sa pritej për universin e Game of Thrones, duke parë konkurrentët e tyre të investojnë shumë në ekskluzivitetet e tyre. House of…
Matt Smith luan një Targaryen të çmendur në spin-off të GoT
House of the Dragon, seriali i parë spinoff i Game of Thrones të HBO, po merr formë. HBO ka bërë pjesë të kastit të aktorëve, Matt Smith (Doctor Who), Olivia Cooke (Ready Player One) dhe Emma D’Arcy (Hanna) për të…
5 lojëra që mund të luani nëse ju pëlqen Game of Thrones
Audiencat e gaming janë në mëdyshje kur vjen puna për të zgjedhur nga një gamë e gjerë lojërash RPG. Për lojtarët që po kërkojnë t'i futen zhanrës dhe të zbulojnë lojëra fantastike që janë të ngjashme me serialin e Game…
Nikolaj Coster-Waldau i GOT mund të luajë Joel nga The Last of Us në HBO
Ndërsa u përgjigjej pyetjeve në Reddit, ylli i Game of Thrones, Nikolaj Coster-Waldau nënkuptoi se ai mund të luante Joel në adaptimin e shumë pritur të HBO, të The Last of Us Nikolaj Coster-Waldau, i cili luajti Jamie Lannister në…
Julius Bjornsson i GoT transmetoi Among Us në Twitch
Të papriturat nuk kanë fund të 2020n. Personazhi më i ri që ka bërë stream Among Us në internet është Julius Bjornsson, ose ndryshe The Mountain nga Game of Thrones. Gjatë pandemisë u bë si trend që personat e famshëm…
Olenna Tyrell e Game of Thrones ka ndërruar jetë
Diana Rigg ndërroi jetë në moshën 82 vjeçare. Diana Rigg, e dashur dhe e njohur shumë në vitet e fundit për rolin e saj si Olenna Tyrell në Game of Thrones, ka ndërruar jetë. Lajmi u raportua nga BBC. Aktorja…