Tag: fps

CSGO apo Valorant? Shroud tregon cila është më e vështirë
Një nga diskutimet më interesante në lidhje me  Valorant është se si krahasohet me rivalin Counter-Strike: Global Offensive, dhe Michael "Shroud" Grzesiek ka qenë në krye të atij diskutimi që nga zbulimi origjinal i Valorantit. Gjatë 18 muajve të fundit,…
Nuk ka “asnjë plan” që Halo 5 të vijë në PC
Është përfolur aq shumë sa që është kthyer në një saga pjesa e “Halo 5” nëpër portale. Nuk ka asnjë përditësim dhe Halo 5 as nuk ka ndërmend të dalë për PC. Master Chief ka nxjerrë shumë lojëra ne Steam…
Settings më të mira në PUBG Mobile për të rregulluar Lag dhe FPS
PUBG Mobile është bërë një titull i preferuar i fansave të Battle Royale në të gjithë globin. Është e pamundur të mos e provoni lojën me harta, modes të ndryshme dhe elementë të tjerë interesantë në lojë. Lojtarët mund ta…
Harta e re e Valorant: Fracture, ka një histori nga pas
Fracture, harta më e fundit e prezantuar në VALORANT, përmban elementë të historisë që do të përditësohen me çdo patch të ri. Harta e fundit ka elemente ndërvepruese të historisë që ndihmojnë në krijimin e skenarit të përgjithshëm VALORANT dhe…
Ky teaser i Battlefield 2042 zbulon Specialistë të rinj dhe gameplay
EA ka zbuluar një teaser të shkurtër të lojës për Battlefield 2042, duke zbuluar informacion mbi disa nga Specialistët e lojës. Kimble "Irish" Graves tani është konfirmuar se do t'i bashkohet Webster Mackay, Maria Falck, Pyotr "Boris" Guskovsky dhe Wikus…
Si të rrisni FPS në Fortnite | GUIDE
Lojtarët shpesh janë përballur me probleme të FPS të ulëta për shkak të konfigurimeve të PC-ve të tyre të ulëta. Edhe pse ne ende kemi një mënyrë për të rritur FPS-në tuaj në lojë duke vendosur aplikacionin Fortnite Priority nga…
Zbulimi i Battlefield 6 mund të jetë vonuar
Javën e kaluar, dukej sikur zbulimi i Battlefield 6 ishte afër. Tani, personat e brendshëm po raportojnë se trailer-i i parë i lojës FPS mund të jetë vonuar. Jeff Grubb i GamesBeat komentoi  për këtë çështje, duke ndarë në Twitterlistën…
Si të rregulloni ping-un e lartë në Valorant
Vonesat e larta janë ndoshta një nga problemet më të bezdisshme që çdo lojtar i FPS mund të përballet ndërsa luan video lojëra multiplayer. Jo vetëm që pengon aftësinë tuaj për të performuar mirë gjatë ndeshjeve intensive, por gjithashtu shtyp…
Si të rrisni performancën e PC tuaj në Valorant
Për të marrë sa më shumë prej Valorant duhet të keni një FPS sa më të mirë të jetë e mundur, këto katër këshilla të shpejta mund tju ndihmojnë të bëjni pikërisht këtë. Valorant nuk është një lojë që vështirson…
Blizzard po zhvillon një lojë multiplayer të paparalajmëruar AAA me “botë epike, të paharrueshme”

Blizzard po punon për një lojë “të paparalajmëruar AAA multiplayer” për PC dhe konsola, sipas një grupi të ri të listave të punëve. Gjuha në aplikacione tregon për një lojë first-person shooting, grafikë të gjeneratës së re dhe një stil…