Tag: elden ring

Elden Ring kalon shikimet e GTA 5 në YouTube
Nuk është çudi që Elden Ring është një nga lojërat më të mëdha të vitit 2022, por ka arritur të krijojë një histori si një nga lojërat më të mëdha që ka goditur ndonjëherë në YouTube. Në fillim të këtij…
FromSoftware ka 3 lojëra në zhvillim dhe një DLC për Elden Ring
Elden Ring ka pasur një vit të madh. Është padyshim një pretendent për lojën e vitit dhe nëse të gjithë jemi krejtësisht të sinqertë, me siguri do të fitojë. Edhe nëse Horizon Forbidden West ose Pokémon Legends: Arceus ishin më…
Ju mund të luani Elden Ring co-op me këtë mod
Pasi u konfirmua muajin e kaluar, modaliteti i shumëpritur Co-op multiplayer i Elden Ring është më në fund live. Ky mod co-op Elden Ring është aktualisht vetëm në “një early beta”, por është i disponueshëm për t'u shkarkuar tani, kështu…
Elden Ring arrin të shesë mbi 13 milionë kopje
Elden Ring arriti të shesë 13.4 milionë kopje në pak më shumë se një muaj, duke e bërë atë si lojën më të suksesshme të FromSoftware deri më sot. Shitjet marramendëse u zbuluan në mbledhjen e fundit të fitimeve të…
Ky mod në Elden Ring ju lejon të luani co-op gjithë kohës
Përpjekja për të luajtur Elden Ring me miqtë e jetës reale janë po aq të vështira sa udhëtimi në Erdtree. E tillë është beteja co-op, saqë pyesni veten nëse të gjitha ato shkëputje, pushtime, shenja thirrjesh që nuk shfaqen dhe…
Kjo lojë është një miksim i Elden Ring dhe Death Stranding
Loja e re nga një prej zhvilluesve kryesorë pas Deus Ex: Human Revolution është konfirmuar nga traileri i zbulimit të Hell is Us, dhe është një lojë rrëqethëse aksion-aventure që duket si një përzierje e Death Stranding dhe Elden Ring.…
Ky modder sjell Elden Ring në Minecraft
Versioni i Minecraft i Elden Ring ka dalë dhe është i mahnitshëm. Bashkimi me këta dy titanët e lojërave duket si një detyrë e pamundur, por falë fuqisë së modifikimit dhe një YouTuber shumë të përkushtuar, tani është një realitet.…
Will Smith bën invade në Elden Ring
Me sa duket është një lojtar që shkon përreth duke pretenduar të jetë Elden Ring Will Smith - i cili pushton lojërat e njerëzve, i godet me shuplakë dhe largohet. Kjo është padyshim një referencë e qartë për incidentin në…
Distortion2 bën speedrun Elden Ring për 19 minuta
Tani është bërë aq e përditshke sa që nuk na bën më përshtypje se sa here bëhen speedrun lojërat në Elden Ring. Ju do të mendonit se do të humbiste shkëlqimin e tij pasi të shihni një kohë të re…
Elden Ring po shkatërrohet tashmë nga modders
Popullariteti i Elden Ring thjesht nuk duket se po pushon fare. Pavarësisht se nesër bën një muaj nga lançimi, askush nuk duket se po flet për asgjë tjetër. Që nga 14 marsi, loja shiti 12 milionë kopje në mbarë botën,…