Tag: EA Games

EA po punon mbi një lojë Marvel?
Tashmë kemi mjaft tituj të Marvel në punë. Nga Marvel's Midnight Suns i cili do të vijë më vonë këtë vit deri te Marvel's Wolverine (kush e di se kur do të publikohet në të vërtetë), ka shumë për të…
Battlefield 2042 update 1.0 mbërrin sot
Pas një sërë patches që nga fillimi, përditësimi 1.0 i Battlefield 2042 arrin sot, më 7 qershor, për të vendosur lojën multiplayer për fillimin e sezonit të saj të parë. Ky përditësim rregullon gjithashtu një numër të bugs të mbetura…
Njoftohet loja e re Star Wars Jedi: Survivor
Ka kaluar shumë kohë, por Respawn Entertainment dhe EA më në fund zbuluan Star Wars Jedi: Survivor sot pas Star Wars Celebration 2022. Star Wars Jedi: Survivor është vazhdimi i lojës Star Wars Jedi: Fallen Order dhe do të shohë…
Battlefield 2042 po mbyll një tjetër modalitet
Zhvilluesit e Battlefield 2042 kanë njoftuar se sezoni i parë i shumëpritur i lojës do të vijë së shpejti. Fatkeqësisht, aty ku shumica e lançimeve të sezonit priren të preferojnë të shtojnë përmbajtje të re, Battlefield 2042 po humbet një…
EA po ndjek një marrëveshje të tipit Activision & Xbox
Një shitje e madhe nga EA thuhet se po kërkohet nga CEO Andrew Wilson, ngjashëm me marrëveshjen midis Microsoft dhe Activision në fillim të këtij viti që pa se botuesi i Call of Duty u ble nga pronarët e Xbox.…
EA DICE po mendon ta nisë nga fillimi Battlefield 2042
Sipas CEO të Electronic Arts, EA DICE, po "rimendon procesin e zhvillimit nga themeli" të lojës Battlefield 2042. Kompania po rishqyrton ekskluzivitetin e saj pas një lançimi të dobët në nëntor, të ndjekur nga një sërë problemesh, disa prej të…
Apex zbulon aftësitë e Newcastle në trailerin e season 13
Respawn ka zbuluar aftësitë e Newscastle në një trailer të ri të Apex Legends. I njohur si heroic defender, Newcastle është një Legend i orientuar drejt mbrojtjes, i cila shkëlqen në mbrojtjen e shokëve të skuadrës dhe për të shpëtuar…
EA Sports do të fillojë crossplay test për FIFA 22
Duke iu përgjigjur lutjeve të lojtarëve në sisteme të të gjitha llojeve, EA Sports ka njoftuar se më në fund do të fillojnë një test crossplay për FIFA 22. Crossplay ka qenë vazhdimisht një nga veçoritë më të kërkuara nga…
Battlefield 2042 dhe FIFA 22 vijnë në Game Pass
Duket se Battlefield 2042 dhe FIFA 22 mund të jenë në rrugën e Xbox Game Pass. Ndërsa ende nuk ka asnjë fjalë zyrtare nga botuesi Electronic Arts, disa fansa me sy shqiponjë kanë vërejtur se të dyja lojërat kanë përditësuar…
Newcastle, vëllai i Bangalore do të vijë në Apex
Traileri i lançimit për sezonin 13 të Apex Legends, Saviors, sapo konfirmoi se Legend më i ri i lojës ka një lidhje familjare me listën ekzistuese të lojës. Newcastle po vjen në sezonin e ri dhe identiteti i fshehtë pas…