Ninja sapo është futur live në Twitch me DrLupo
Mesa duket jemi kthyer në kohët e vjetra Ninja është rikthyer zyrtarisht në Twitch. Ylli i Fortnite, i cili u largua me bujë gjatë vitit të kaluar nga Twitch për të shkuar në Mixer, sapo filloi transmetimin live në Twitch…
Këto janë settings, crosshair dhe keybinds të DrLupo në Valorant
Ja se si duken settings-at e tij Lançimi i Valorant ka tërhequr shumë streamers dhe DrLupo ishte një prej tyre. Veterani i zhanrit battle royale menjëherë e provoi lojën dhe eksperienca e tij në shooters menjëherë e ndihmoi atë të…
DrLupo acarohet pasi u vra nga një shok skuadre në Escape from Tarkov
Duke qenë një nga streamer-ët më të ndjekur dhe të shikuar të Twitch, Ben ‘DrLupo' Lupo shpesh konsiderohet si një nga çunat e mirë të kësaj platforme...deri në momentin që ju jeni në të njëjtin ekip dhe e vrisni në…
DrLupo shpjegon se pse Escape from Tarkov është një “super lojë”
Ashtu si shumë streamer, Benjamin ‘DrLupo' Lupo ka provuar lojën FPS Escape from Tarkov këtë javë, duke thënë se ai ka qenë "duke shpresuar për një moment si ky për këtë lojë". Escap from Tarkov ka pushtuar Twitch këtë fillim…
DrLupo mblodhi mbi $2 milionë për St Jude gjatë stream-it të tij
Twitch dhuroi në fund plot $1 milionë Pas 24 orëve duke luajtur Fortnite dhe duke mbledhur fonde për bamirësi, DrLupo ia arriti qëllimit të tij për të mbledhur $2 milion për spitalin e fëmijëve St. Jude, falë një kontributi $1…
DrLupo do të mbledhë $2 milionë për bamirësi duke bërë stream
Ai do t'ia dhurojë paratë spitalit të fëmijëve St. Jude Një prej streamer-ave më të mëdhenj të Twitch ka planifikuar një event bamirësie gjigand këtë fundvit. Benjamin ‘DrLupo’ Lupo mblodhi $600,000 për St. Jude Children’s Research Hospital vitin e kaluar…
Shroud zbulon gjënë më të mirë të kalimit në Mixer
Shroud zbulon arsyet e kalimit të tij në Mixer Gjatë stream-it të tij në 7 nëntor, Michael "shroud" Grzesiek zbuloi gjënë më të mirë pas kalimit në Mixer, si dhe zbuloi arsyen kryesore që e shtyu atë të largohej nga…