Tag: disney

Krijuesit e Marvel padisin Disney për të drejtat e Spider-Man dhe Iron Man
Disney po përballet me një padi të ngritur kundër saj nga krijuesit origjinalë të heronjve të Marvel si Spider-Man, Iron Man, Doctor Strange dhe të tjerë. Nëse humbet, nuk do të ketë më të drejta për këta personazhe deri në…
Live-Action i Marvel Zombies do të vijë së shpejti
Ideja e Marvel Zombies nuk është asgjë e re, por koncepti i tmerrshëm kohët e fundit gjeti një audiencë krejt të re kur episodi i javës së kaluar të What If ...? i ekspozoi heronjtë e Universit Kinematografik Marvel ndaj…
Scarlett Johansson hedh në gjyq Disney për Black Widow
Scarlett Johansson po padit Disney për shkelje të kontratës pasi transmetoi filmin e saj Black Widow në të njëjtën kohë me shfaqjen e saj në kinema. Filmi vendosi një rekord të fitimeve gjatë periudhs së pandemisë Covid-19, duke fituar 218…
Filmi i rradhës i Black Panther do ta bëjë Chadwick Boseman krenar
Black Panther: Wakanda Forever thuhet se është në fillimet e prodhimit. Filmi, i cili vijon monumentin e suksesshëm Black Panther, do të kthejë Universin Marvel në vendin e trilluar Afrikan të Wakanda. Por këtë herë, Mbreti T'Challa nuk do të…
Marvel publikon trailer-in më të ri të Loki
Marvel Studios ka publikuar trailerin e ri të Loki, serinë e tij të tretë Disney +. Dalja e tij vjen pas debutimit të posterit të parë të serialit në muajin Mars. Shfaqja sjell Tom Hiddleston duke përsëritur rolin e tij…
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë përsëri
Data e lëshimit të Venom 2 është shtyrë për herë të dytë dhe tani nuk do të dalë në kinema të paktën deri në shtator 2021. Shumë data filmash janë shtyrë disa herë për shkak të pandemisë gjatë 12 muajve…
Marvel Studios: Legends sjell një histori mes Falcon dhe Winter Soldier
Në pritje të episodit të parë të “The Falcon and the Winter Soldier” në Disney+, Marvel Entertainment publikoi një trailer të ri me dyshen antagoniste. Seriali “Marvel Studios: Legends” i Disney+, publikoi një klip që tregon momentet më të paharrueshme…
WandaVision fillimisht kishte planifikuar 10 episode
Drejtori i WandaVision, Matt Shakman zbulon se seriali Marvel Disney + dikur kishte 10 episode të planifikuara, megjithëse më vonë u zbrit në 9. WandaVision kishte 10 episode të planifikuara në vend të 9, sipas regjisorit Matt Shakman. Seriali i…
Deadpool 3 do të vijë në jetë, pasi Disney dhe Reynolds kanë gjetur skenaristet
Deadpool 3 më në fund do të vijë në jetë, pas kaq muajve pasiguri që ndoqën shkrirjen e Disney-Fox. Raportohet se Ryan Reynolds dhe Marvel Studios, që është nën pronësinë e Marvel, kanë zgjedhur Wendy Mulyneux dhe Lizzie Molyneux-Loeglin për…
Baby Yoda do të vijë në Star Wars: Squadrons
Pavarësisht konfirmimit para pak javëve se nuk kishte ndërmend të sillte gjëra të reja në Star Wars: Squadrons, Electronic Arts ka njoftuar një update surprizë, që do të sjellë items të bazuar në serialin e Disney +, The Mandalorian. Update-i…