Tag: dice

Shfaqet traileri i plotë i Battlefield 6
Battlefield 6 mund të jetë një ndër lojërat më të pëlqyera të vitit 2021. Detajet mbi DICE dhe shooters të ardhshme të EA janë duke u zhurmuar që nga fillimi i vitit, falë një personi të njohur të industrisë me…
Battlefield 6 mund të mos ketë një story campaign mode
Përpara lançimit të Battlefield 6, thashethemet kanë filluar të sugjerojnë se një campaign mode mund të mungojë në lojë. Fansat janë shumë të entuziazmuar rreth lojës së fundit të Battlefield, e cila do të lançohet në qershor. Lojërat e Battlefield…
Më shumë pamje nga Battlefield 6 janë shfaqur online
Një pjesë e trailer-it së Battlefield 6 është publikuar në internet ... përsëri. Në fillim të kësaj jave, pamjet e marra nga zbulimi i shooters-ave të ardhshm filluan të bënin xhiron në mediat sociale, pasi ishin verifikuar nga një person…
EA njofton se Battlefield Mobile vjen më 2022
Seria hit po vjen në smartphone dhe tabletë. Seritë e Battlefield do të bëhen pjesë e pajisjeve smartphone. Ekskluziviteti jashtëzakonisht i popullarizuar i lojës do të bëjë debutimin e saj në smartphone dhe tabletë me një lojë të re që…
Pse Insider e quan Battlefield 6 thjesht një përmirësim i Battlefield 3?
Për lojën e re të shumëpritur Battlefiled 6, të zhvilluar nga DICE dhe EA ka kohë që po flitet tashmë. Shumë të dhëna ose lajme që kanë dalë rreth lojës nuk kanë rezultuar të vërteta përveç atyre që publikohen nga…
Battlefield 6 mund të jetë një “remake” me një campaign revolucionar
Zbulimi i lojës FPS të shumëpërfolur Battlefield 6 mund të jetë vetem disa javë larg. Sëbashku me të , më shumë aludime kanë filluar të ngrihen për shooter-in e EA dhe DICE. Shumë nga këto leaks do të rezultojnë të…
Battlefield 6 mund të ketë aspekte free-to-play dhe battle pass
Një pyetësor i dalë nga EA tregon disa nga aspektet që mund të përfshihen në lojën e ardhshme të Battlefield. Mes subjekteve që mbulohen janë: një battle pass, shtim të përditësimëve në harta, dhe disa elemente free-to-play. Disa pjesë të…
Battlefield 6 mund të ndikohet shumë nga Battlefield 3
Loja e ardhshme e serisë Battlefield mund të jetë një reboot i Battlefield 3 Battlefield është një prej lojërave më të pëlqyera nga gamers dhe së fundmi disa “thashetheme” kanë qarkulluar rreth kësaj loja e cila ka planifikuar të sjellë…
Loja e ardhshme e Battlefield “do të jetë si asnjë tjetër që keni parë”
Loja tjetër Battlefield do të nisë në fundvit të 2021, Electronic Arts ka rikonfirmuar në raportin e saj fiskal për tremujorin e dytë të 2021. Jo vetëm kaq, por CEO i EA Andrew Wilson vlerëson se do të jetë një…
Battlefield mund të sjellë një lojë free-to-play battle royale
Battlefield 6 do të ketë harta për 128 lojtarë Battlefield 6 nuk është zbuluar zyrtarisht, por zërat kanë kohë që qarkullojnë. Përpara disa ditësh, Tom Henderson, i cili ka vite që bën leak detajet e Call of Duty dhe Battlefield,…