Tag: demon slayer

Demon Slayer zbulon trailer e parë të Season 3
Pas përfundimit të transmetimin të sezonit të dytë, Demon Slayer njoftoi se Season 3 i serisë ishte duke u punuar dhe se do të vinte së shpejti. Dhe tashmë studio e animacionit, Ufotable ka sjellë një trailer mbi Season 3…
Demon Slayer | Cilët karaktere meritojnë një Spin-Off
Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba ka mbaruar shfaqjen e saj (të paktën mangën), por ka kaq shumë hapësirë që seriali të zgjerohet në një univers të tërë tregimesh. Një premisë që shumë fansa të Demon Slayer dëshirojnë ta shohin është…
Si do të ishin Hashira e Demon Slayer si Upper Moons
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka përfunduar sezonin e dytë, por fansat janë ende të emocionuar. Ndërsa presim update në sezonin e tretë, përdoruesit e rrjetit po e mbajnë gjallë shkëndijën me të gjitha llojet e projekteve nga cosplays tek…
Demon Slayer | Cili Hashira është më i fuqishmi?
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba është anime më e suksesshme e debutuar në dekadën e fundit. Historia fantastike e mbylli sezonin e dytë këtë vit me komente të mira. Në fund të fundit, fansat janë të etur për të parë…
Demon Slayer zbulon se si demons janë krijuar
Demon Slayer kohët e fundit shfaqi Tanjiro dhe miqtë e tij duke mposhtur demonët e Entertainment distric arc, duke u prerë kokat vëllezërve e motrave të këqija të Gyutaro dhe Daki. Me një sezon të tretë të konfirmuar tashmë nga…
Kur do të publikohet sezoni 3 i Demon Slayer?
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba është një serial që shfaqet një herë në jetë. Seriali ka thyer pothuajse çdo rekord shitjesh, pavarësisht nëse flasim për anime apo manga. Për momentin, të gjithë sytë janë te sezoni i dytë, pasi episodi…
Sezoni 2 i Demon Slayer zbulon formën e re të Tanjiro
SPOILER ALERT Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba zbuloi një formë të re të Tanjiro Kamado në episodin më të ri të serialit! Sezoni i dytë po përgatitet për finalen e tij të madhe, dhe kjo do të thotë se duhej…
Demon Slayer zbulon historinë e Tengen
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka zbuluar një vështrim më të afërt të historisë çuditërisht brutale të Tengen Uzui me episodin më të ri të serialit! Edhe pse ai së pari bëri debutimin e tij në serial së bashku me…
Demon Slayer lançon formën e vërtetë të Dakit
SPOILER ALERT Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka zbuluar formën e vërtetë të Dakit me një transformim surprizë në episodin më të ri të serialit! Sezoni i dytë tani ka arritur në pikën kulmore të arc Entertainment District nga seria…
Demon Slayer sjell një teknikë të fuqishme të Tanjiro
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ka zbuluar mënyrën se si Tanjiro Kamado do të përdorë teknikën e tij më të fortë dhe më tërrezikshme deri më tani, Hinokami Kagura. Që kur Tanjiro e kishte përdorur teknikën në luftën kundër Ruit…