Tag: crunchyroll

Kënga e intros së Demon Slayer shpallet ‘Kënga me më shumë fitime në 2020’ për Japoninë
Kënga e intros për Demon Slayer:Kimetsu no Yaiba  sezoni i parë anime është kurorëzuar kënga më fitimprurëse e vitit 2020 në Japoni! Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ishte e ngadaltë në fillim edhe pse nga sezoni i parë i serialit…
Konfirmohet data e lançimit për Rising of the Shield Hero II
Anime-ja The Rising of the Shield Hero, bazuar në manga-n hit nga Aneko Yusagi, do të këtë një sezon të dytë dhe të tretë të shpallur në shtator të 2019 dhe tani kemi më shumë informacion mbi pjesën tjetër të…
Fullmetal Alchemist: Si të filloni me Anime & Manga
Fullmetal Alchemist është një prej anime kryesore për fansat e anime-ve, dhe fatmirësisht, manga dhe anime e kësaj serie janë lehtësisht në dispozicion. Franchise i Fullmetal Alchemist mund të përcaktohet si "shonen" në rastin më të mirë, duke pasur një…
Funimation zyrtarisht do të blejë Crunchyroll
Pas një kohe të gjatë bisedimesh midis dy palëve, më në fund arrihet një marrëveshje Para pak kohësh, Sony, kompania mëmë e Funimation, bëri publike se ishte në bisedime me platformën streaming Crunchyroll për ta blerë atë. Së fundmi, të…
A duhet që Netflix të fokusohet tek Anime?
Pse po ndodh kjo gjë dhe cilat janë pasojat? Shumë prej TV Show që Netflix do të sillte gjatë këtij viti janë anuluar për shkak të pandemisë së krijuar nga COVID-19. Gjithashtu kjo gjë ka bërë që Netflix ta përqendrojë…
Ku mund ta ndiqni sezonin e katërt të Attack on Titan?
Sezoni i fundit i Attack on Titan ka nisur dhe ne do t’iu sjellim website se ku mund ta shikoni atë Pas kaq shumë kohë pritjeje sezoni i katërt dhe i fundit i Attack on Titan ka nisur të transmetohet…
Sony po përpiqet të blejë platformën më të madhe streaming anime
Platforma e famshme streaming anime Crunchyroll mund të blihet së shpejti nga Sony Anime është një prej industrive që po rritet ndjeshëm kohët e fundit dhe që po tërheq vëmendjen e shumë personave. Kjo gjë ka berë që kohët e…
Episodi i parë i Noblesse merr shumë kritika nga fansat
Noblesse i Crunchyroll fiton popullaritet dhe fansa në ditët e tij të para. Në ketë sezon vjeshte të anime, shumë anime mund t’iu kenë tërhequr vëmendjen me episodin e tyre të parë por Crunchyroll ka vendosur që ketë radhë të…
Publikohet trailer-i i sezonit të dytë të Dr.Stone
Sezoni i dytë i Dr.Stone do të sjellë Stone Wars arc dhe më shumë Sezoni i dytë i Dr.Stone është akoma duke u prodhuar dhe Crunchyroll ka shpërndarë trailer-in e parë të kësaj anime. Gjatë Crunchyroll Expo 2020 i cili…
Anime e Shenmue është duke u punuar tek Crunchyroll dhe Adult Swim
Shenmue do të vijë tek Adult Swim në SHBA dhe në Crunchyroll për shtetet e tjera Crunchyroll dhe Adult Swim kanë njoftuar se ata po punojnë në një anime të bazuar tek seria e lojërave Shenmue. Anime do të ketë…