Tag: call of duty

Luani shumë lojëra falas tani
Ora e fillimit të E3 2021 është afër, dhe mjaft emocionuese, ju tani jeni në gjendje të zhyteni në disa prej indies të pabesueshme që ishin pjesë e prezantimit të Microsoft. PlayStation, është gjithçka që po dëgjojmë këto ditë. Kjo…
350K llogari të Call of Duty të bëra banned për emra racistë ose sjellje toksike
Më shumë se 350,000 llogari të Call of Duty janë bërë banned për "emra racistë ose sjellje toksike" në Call of Duty: Warzone, Black Ops, Cold War, Modern Warfare dhe Call of Duty: Mobile, sipas një postimi nga zhvilluesit e…
Të gjitha ndryshimet në armët e Warzone pas update-tit të fundit
Të gjitha rregullimet e reja të balancimit sapo kanë ardhur në Warzone si pjesë e përditësimit të Season 3 Reloaded. Nga SMG nerf deri tek Sniper buffs, këtu është një vështrim në çdo ndryshim të vetëm të armëve. Siç pritej…
Këto janë të gjitha ndryshimet e hartës në Warzone Season 3
Përditësimi i Warzone Season 3 Reloaded ‘midseason’ sjell me vete disa ndryshime të mëdha të hartës në Verdansk ’84, duke përfshirë POI të reja me temë pas filmave Rambo dhe Die Hard. Është e rrallë të shohësh ndonjë ndryshim të…
Çfarë dimë ne deri më tani për Call of Duty 2021
E3 po afron dhe fansat e Call of Duty shpresojnë të dëgjojnë më shumë rreth lojës së fundit të Call of Duty që do të dalë më vonë këtë vit. Mund të jetë hera e parë që lojtarët shohin një…
Kjo është gjithçka që do të vijë në CoD Mobile Season 4
Përditësimi i Season 4 të Call of Duty Mobile është vendosur të mbajë rrjedhën e vazhdueshme të përmbajtjes së re që ka ndërsa zbaton gjithashtu një nga rregullimet më të mëdha të balancimit deri më tani. Këtu është gjithçka që…
Kur do të nisë Season 4 i Warzone dhe Black Ops Cold War?
Call of Duty: Black Ops Cold War dhe Warzonejanë të dy janë në mes të Season 3, por ne tashmë kemi një ide se kur Season 4 do të fillojë për shkak të përfundimit të battle pass. Activision, Treyarch dhe…
Tashmë mund të ndani skins & cosmetics në Call of Duty
Aktivision mund të lejojë ndarjen e skins brenda lojërave të saj, si Call of Duty, i cili mund të revolucionarizojë mikrotransaksionet. Call of Duty mund të kërkojë të revolucionarizojë blerjet në lojë duke u treguar shumë bujarë. Një dokument i…
Dr Disrespect e quan hartën e re të Warzone “zhgënjyese”
Dr Disrespect ka kritikuar hartën e Call of Duty: Warzone Verdansk 84, duke e quajtur atë "zhgënjyese" në krahasim me një hartë krejtësisht të re, të cilën ai e ndjen si shumë të nevojshme. Doc nuk është fansi më i…
Call of Duty Mobile është shkarkuar më shumë se 500 milionë herë
Call of Duty Mobile ka vazhduar të performojë shumë mirë, pavarësisht se jo gjithmonë ka marrë të njëjtin vëmendje nga shtypi në krahasim me lojërat e tjera mobile.  Activision ka njoftuar se loja ka kaluar 500 milion shkarkime nëpër platforma…