Tag: battlefield

Battlefield 6 ka një datë zbulimi
Ka kohë që të gjithë e dimë se një lojë e re Battlefield po vjen. Leaks dhe thashethemet kanë qenë të shumta gjatë muajve të fundit, nga pamje të gif deri te screenshots, si dhe konfirmimi i thashetheme që emri…
Battlefield 6 do të vijë në Series X/S dhe PS5, pritet të dalë në fund të 2021
Battlefield 6 duket se do të jetë në plan për tu lançuar gjatë festave 2021 dhe është konfirmuar se do të vijë në konsolat e gjeneratës së fundit. Ky lajm konfirmohet nga CEO i EA, Andrew Wilson gjatë një raportimi…
Më shumë pamje nga Battlefield 6 janë shfaqur online
Një pjesë e trailer-it së Battlefield 6 është publikuar në internet ... përsëri. Në fillim të kësaj jave, pamjet e marra nga zbulimi i shooters-ave të ardhshm filluan të bënin xhiron në mediat sociale, pasi ishin verifikuar nga një person…
Screenshot-et e para të Battlefield 6 tregojnë pamje të kësaj loje
Screenshot-et e Battlefield 6 kanë arritur të qarkullojnë në internet përpara njoftimit zyrtar. Këto përputhen me informacionet e mëparshme nga loja e cila është përfolur shumë për një kohë tani. Loja tjetër në seri është ngacmuar gjithashtu nga EA. Supozohet…
EA njofton se Battlefield Mobile vjen më 2022
Seria hit po vjen në smartphone dhe tabletë. Seritë e Battlefield do të bëhen pjesë e pajisjeve smartphone. Ekskluziviteti jashtëzakonisht i popullarizuar i lojës do të bëjë debutimin e saj në smartphone dhe tabletë me një lojë të re që…
Pse Insider e quan Battlefield 6 thjesht një përmirësim i Battlefield 3?
Për lojën e re të shumëpritur Battlefiled 6, të zhvilluar nga DICE dhe EA ka kohë që po flitet tashmë. Shumë të dhëna ose lajme që kanë dalë rreth lojës nuk kanë rezultuar të vërteta përveç atyre që publikohen nga…
Battlefield 6 mund të jetë një “remake” me një campaign revolucionar
Zbulimi i lojës FPS të shumëpërfolur Battlefield 6 mund të jetë vetem disa javë larg. Sëbashku me të , më shumë aludime kanë filluar të ngrihen për shooter-in e EA dhe DICE. Shumë nga këto leaks do të rezultojnë të…
Battlefield 6 mund të ketë aspekte free-to-play dhe battle pass
Një pyetësor i dalë nga EA tregon disa nga aspektet që mund të përfshihen në lojën e ardhshme të Battlefield. Mes subjekteve që mbulohen janë: një battle pass, shtim të përditësimëve në harta, dhe disa elemente free-to-play. Disa pjesë të…
Loja e ardhshme e Battlefield do të vijë këtë fundvit
Loja e ardhshme në seritë e Battlefield është në rrugë e sipër këtë vit dhe do të zbulohet këtë pranverë. EA thotë se loja multiplayer është parashikuar për një lançim këtë fundvit. Ajo do të përmirësojë combat-in e automjeteve dhe…
Battlefield 6 mund të ndikohet shumë nga Battlefield 3
Loja e ardhshme e serisë Battlefield mund të jetë një reboot i Battlefield 3 Battlefield është një prej lojërave më të pëlqyera nga gamers dhe së fundmi disa “thashetheme” kanë qarkulluar rreth kësaj loja e cila ka planifikuar të sjellë…