Tag: Battlefield 2042

EA konfirmon se Battlefield 2042 do të shtyhet në Nëntor
Pas deklaratave të bëra nga të brendshmit gjatë 24 orëve të fundit, EA DICE ka konfirmuar se Battlefield 2042 do të vonohet. Loja tani lëshohet në 19 Nëntor 2021, dhe një update në beta të hapur do të arrijë më…
Ky teaser i Battlefield 2042 zbulon Specialistë të rinj dhe gameplay
EA ka zbuluar një teaser të shkurtër të lojës për Battlefield 2042, duke zbuluar informacion mbi disa nga Specialistët e lojës. Kimble "Irish" Graves tani është konfirmuar se do t'i bashkohet Webster Mackay, Maria Falck, Pyotr "Boris" Guskovsky dhe Wikus…
Ju mund të merrni një kopje të Battlefield 2042 falas
NVIDIA duket se po përgatit një pako të re lojërash për kartat grafike të serisë GeForce RTX 30, e cila ju jep falas një kopje të Battlefield 2042. INNO3D, një nga partnerët kryesorë të NVIDIA AIB, ka lëshuar informacion në…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
Open beta e Battlefield 2042 do të lançohet në Shtator
EA zhvilloi një shfaqje mjaft të mirë këtë javë me EA Play Live 2021, duke marrë parasysh disa nga lojërat e tyre më të mëdha si Mass Effect dhe Dragon Age nuk ishin parë askund, dhe e njëjta gjë vlen…
Battlefield 2042 do të ketë crossplay mes PC dhe konsolave
EA thotë se DICE po "kërkon të ndërtojë dhe provojë" crossplay për Battlefield 2042. Kjo e bën atë të tingëllojë si crossplay është ndoshta, në rastin më të mirë, por EA gjithashtu thotë se PC, PS5 dhe Xbox Series X…
Battlefield 2042 do të ketë një partneritet ekskluziv me Xbox
Zhvilluesi DICE dhe botuesi EA kanë njoftuar se Xbox është konsola zyrtare e Battlefield 2042, edhe pse të dy kanë theksuar se absolutisht nuk do të thotë që revoleti i ardhshëm është ekskluziv për platformat e Microsoft. Sipas një njoftimi…
Battlefield 2042 po shmang një nga gabimet e Call of Duty
Fansat e Battlefield 2042 do të jenë të lumtur të dinë se revole e ardhshme po shmang me kujdes një nga tiparet më të urryera në lojërat Call Of Duty games: skill-based matchmaking. Për ata që nuk janë plotësisht të…
Battlefield 2042 është emri i lojës së re Battlefield
Pasi kaloi dy përsëritjet e fundit në të kaluarën, seria Battlefield po shkon në të ardhmen me emrin Battlefield 2042. Në Battlefield 2042, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia janë në prag të luftës pas dekadave të ngjarjeve ekstreme të motit…