Tag: attack on titan

Manga më të ndjekura në 2021
Manga janë një pjesë e rëndësishme e industrisë së anime pasi ato sjellin historinë për shumë prej anime tuaja të preferuar. Vitet e fundit manga kanë fituar një popullaritet të madh kudo në botë. Ne po iu sjellim një listë…
Një fund ndryshe i Attack on Titan po vjen
Manga e Attack on Titan përfundoi para pak kohësh dhe shumë fansa të kësaj serie nuk ishin të kënaqur dhe zhvillimin e ngjarjeve dhe fundit e Attack on Titan. Gjithashtu edhe leak i fundit e shtoi edhe më shumë këtë…
Kapituj të rinj të Attack on Titan janë bërë leak dhe fansat nuk po e pëlqejnë aspak
Kapitulli i 139 dhe i fundit i historisë së manga të Attack on Titan erdhi para pak kohësh dhe shumë fansa ishin të pakënaqur nga fundi i serisë. Tashmë disa kapituj të rinj janë bërë leak dhe fansat nuk po…
Fansat e Anime debatojnë se kush është personazhi më i mirë introvert
Shumë personazhe anime janë të njohur në rolet e tyre si “të fortë dhe të heshtur”, dhe fansat e mediumit kohët e fundit në mediat sociale kanë debatuar se cili hero, apo i lig, merr kurorën kur bëhet fjalë për…
Attack on Titan Final Season Part 2 do të vijë tepër “vonë”
Sezoni i fundit i Attack on Titan po merr një pjesë të dytë e cila pritet të lëshohet në 2022. Anime-ja e suksesshme e cila po thyen rekord shikueshmërie , aktualisht është on-air ndërkombëtarisht në platforma të ndryshme si Crunchyroll…
Season 4 i Attack on Titan zbulon historinë tragjike të Zeke
Attack on Titan po i afrohet finales së sezonit 4 së shpejti, por fansat janë ende duke menduar për episodin më të fundit. Shfaqja u transmetua drejtpërdrejt fundjavën e kaluar me një episod të veçantë dy-në-një pas një vonese. Episodet…
Pse nuk u shfaq episodi 73 i Attack on Titan dhe kur do të vijë?
Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) është bërë një pjesë thelbësore i pasditëve të së dielës për fansat e anime-ve, duke sinjalizuar gjithashtu fundin e fundjavës.  Fatkeqësisht këtë javë nuk ishte kjo çështja, sepse episodi 73 - ose episodi 14…
Free Fire sjell më në fund një crossover me Attack On Titan
Garena Free Fire nisi së fundmi crossover me Attack on Titan. Bashkëpunimi që do të vijë do të sjell content nga anime e Attack on Titan në lojën battle royale. Ngjarja zgjat deri në Prill, duke ju dhënë mundësinë për…
Eren shfaq formën e tij më të fundit si Titan (SPOILER)
Me lançimin e kapitullit të parafundit të manga-s të Attack On Titan, lexuesit tashmë kanë parë formën më të fundit të Eren Yaeger si titan. Me vetëm një kapitull larg fundit të errët të Hajime Isayama, Kapitulli 138 përfundoi me…
Manga e Attack on Titan do të vijë në përmasat e një Titani
Manga e Attack on Titan do të përfundojë këtë prill dhe fansat mezi presin me krahë të hapura gjithçka që ka mbetur nga anime-ja. Anime e Attack on Titan ka miliona fansa të cilët janë të etur të dinë përfundimin…