fbpx
Nvidia RTX 3080 mund të futet në PC e gaming në qershor
Sipas burimeve të reja të informacionit, mund të shohim Nvidia RTX3080 në Computex 2020 në qershor. Kjo mund të ndjekë lançimin e 7nm Ampere architecture në Mars, rreth kohës që do të mbahet eventi GPU Technology Conference (GTC) në San…
Themeluesi i Alienware largohet nga Dell për të ‘rritur industrinë e gaming’ diku tjetër
Nëse thashethemet janë të sakta, ai mund të përfundojë te AMD. Frank Azor, një nga themeluesit e brandit Alienware, që Dell mori në 2006n, do të largohet nga kompania në korrik për të "ndërmarrë një sfidë të re." Nuk është…
Gears 5 do të ketë split-screen për 3 lojtarë vetëm në PC
Një veçori vërtet e mirë për një version të rëndë të lojës në PC. Gjatë konferencës së AMD "Next Horizon Gaming" në E3, na u dha mundësia të shikonim disa minuta nga Gears 5, ndërsa Rod Fergusson dhe Mike Raynor…
AMD Radeon RX 5700 do të jetë 10% më e shpejtë se RTX 2070
Pas muajve me thashethme, AMD ka zbuluar zyrtarisht Navi GPU dhe Radeon RX 5700. Karta grafike gjithashtu mbështet Ray Tracing. Sidoqoftë informacione të pakta u zbuluan nga CEO i AMD, Lisa Su në Computex 2019. Ndoshta AMD ka në plan…
Sipas CEO së AMD, PlayStation 5 ka një “përbërës të veçantë”
AMD ka qenë duke punuar shumë afër Sony-it me zhvillimin e PlayStation 5 dhe kompania, sipas vetë fjalëve të tyre është krenare që ka kontribuar në një "përbërës të veçantë". Në një bisedim me Jim Cramer, CEO i AMD, Lisa…
Nvidia thotë se mund të krijojë GPU-në më efiçente në energji në botë
CEO i Nvidia Jen-Hsun huang thotë se gjenerata e tanishme e kompanisë, kartat grafike Turing janë konkuruese me produktet 7nm, sipas shtypit në konferencën e teknologjisë GPU Technology Conference (GTC). "Ajo që na bën të veçantë është se ne mund…
Apex Legends PC i bën ban 355,000 njerëzve dhe ky është vetëm fillimi
Respawn nuk i toleron hileqarët. Zhvilluesi i Apex Legends, Respawn Entertainment nuk ka kohë për tu marrë me hileqarët. Ata kanë konfirmuar se që nga 8 marsi ka dëbuar mbi 355,000 lojtarë në PC. Respawn përdor Easy-Anti-Cheat për versionin PC…
Detajet e reja për PS5 përfshijnë ndryshime në CPU por të njejtën AMD
Pavarësisht se nuk ka ende një njoftim zyrtar për prodhimin e ardhshëm të konsolave të Sony, PlayStation 5, thashethemet më të fundit konfirmojnë disa të dhëna rreth parametrave dhe dedikimin e vazhdueshëm të Sony ndaj AMD. Një kod produkti për…
Bungie largohet nga Activision, por mban Destiny – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. AMD sjell kartën e re grafike për gaming 4. Patch 9.2 sjell kampionin më të madh te LOL 3. The Division 2 do të lançohet në Epic Store 2. Quests në…
AMD prezanton GPU e saj të re, AMD Radeon VII, ndërtuar për 4K gaming
GPU-ja e re AMD Radeon VII mund të konkurrojnë drejtpërsëdrejti me Nvidia RTX 2080 Në konferencën e parë te AMD në CES, CEO e AMD Lisa Su ka prezantuar AMD Radeon VII: GPU-ja e parë për gaming ne botë 7nm.…