Tag: amazon

Amazon mund të gjobitet me 425 milionë dollarë
Wall Street Journal raportoi të enjten se Amazon.com Inc mund të gjobitet më shumë se 425 milion dollarë nën ligjin e privatësisë të Bashkimit Evropian, duke cituar njerëz të njohur me këtë çështje. Sipas raportit, komisioni i mbrojtjes së të…
Loja e re e Amazon do të shesë ‘boosts’ brenda në lojë, lojtarët reagojnë keq
Loja e re e Amazon, New World po kalon disa testime alfa dhe një tipar i propozuar nuk po shkon mirë. Shënimet e patch-it sugjeruan se loja MMORPG mund të shesë një formë të ‘boost’ së XP-së në lojë, duke…
MMO-ja New World e Amazon hyn në closed beta (prapë) në Korrik
Përpjekja tjetër e Amazon për të lëshuar një videolojë po afron përsëri. Pas vonesave të shumta, MMO New World i tyre po hyn në closed beta në korrik. Amazon madje ka postuar një trailer të re për datën e lançimit…
Këtu janë të gjitha lojrat falas që mund të gjeni tani
Ka shumë lojëra të tmerrshme falas që lundrojnë për momentin, që nga çmimet falas javore të Epic Games deri te promovimet e botuesve në Steam, dhuratat e shitjeve GOG. Ndjekja e të gjithave mund të jetë e vështirë, dhe ju…
Amazon anulon lojën Lord of the Rings e njoftuar dy vjet më parë
Reparti i video lojërave të Amazon.com Inc. ka anuluar një lojë bazuar në serinë Lord of the Rings, e cila u njoftua në 2019, në një tjetër pengesë për gjigantin e teknologjisë. Loja ishte në zhvillim nga Amazon Game Studios…
Shroud zbulon si të jesh i suksesshëm në Twitch
Ylli i Twitch-it, Michael "Shroud" Grzesiek ndan me fansat që janë të rinj në streaming këshilla se si të bëjnë një kanal të suksesshëm. Streaming është diçka që është në rritje me kalimin e kohës. Website të tillë si Twitch,…
Streamer-i krishterë padit Twitch pas ban-it që ai mori
Streamer-i i mirënjohur i krishterë DrWitnesser ka njoftuar se ai planifikon të padisë Twitch pas ban-it (përjashtimit) që ai mori nga platformë pak kohë më parë. I vetëshpalluri "misionari esports", streamer-i në fjalë u ndalua për një kohë të pacaktuar…
CEO i ardhshëm i Amazon thotë se do të vazhdojnë përpjekjet për të bërë një lojë hit
Pavarësisht se kanë resurse të palimituara për të zgjidhur çfarëdo problem që i del para, Amazon akoma nuk ka mundur të godasë me një lojë të hajrit. Free-to-play hero shooter Crucible ishte aq dobët, sa Amazon Game Studios nuk e…
Jeff Bezos nuk do të jetë më CEO i Amazon
Njëzet e pesë vjet pas themelimit të Amazon, Jeff Bezos po tërhiqet si CEO, edhe pse ai nuk po shkon larg. Bezos po lë rolin e tij si shefi ekzekutiv i kompanisë për të marrë një post të ri, kryetar…
MMO-ja e Lord of the Rings nga Amazon mund të vijë në 2022
MMO-ja falas e Lord of the Rings, bashkë-zhvilluar nga Athlon Games dhe Amazon, duket se do të vijë në 2022. Athlon Games është një degë e Leyou, e cila u ble kohët e fundit nga Tencent dhe dokumentet e zbulimit…