Rovena
6 Articles0 Comments

State of Decay 2 po merr një zgjerim të quajtur Heartland
Në konferencën e Microsoft E3 u lajmërua se State of Decay 2 po merr një zgjerim DLC të quajtur Heartland. Nga trailer-i i lojës shofim që janë shtuar karaktere të rinj, sfida dhe përmbajtje tjetër në lojën e mbijetesës së…
Pas 6 vite zhvillim vjen thriller-i psikologjik “12 Minutes”
Annapurna Interactive ka lajmëruar se do të publikojë një lojë të re të zhanrit horror psikologjik të quajtur 12 Minutes.  Loja e cila u zbulua në konferencën e Microsoft's E3 ,do të lancohet për Xbox One dhe PC vitin tjetër.…
Publikohet këtë vjeshtë varianti përfundimtar i Age of Empires 2
Vjen këtë vjeshtë varianti përfundimtar i Age of Empires 2. Microsoft sapo ka njoftuar lajmin në E3 2019 se serive te legjendarit të lojrave strategjike po i jepet një dorë e fundit përpara se të dalë në treg nga zhvilluesit…
Larian Studios publikon trailer-in e ri të Baldur’s Gate 3
Kohë më pare u përhap një lajm që zhvilluesit e Divinity, Larian Studios po bënin një lojë të re Baldur's Gate 3 ,traileri i së cilës është publikuar disa ditë para E3 duke i'u përgjigjur lutjeve të shumë fansave që…
IKEA lançon produktet e lojërave për personat me vështirësi në lëvizje
IKEA po bashkëpunon me një kompani mjekësore UNYQ për të lancuar një linjë produktesh të aksesueshme nga lojërat. UNYQ dizenjon dhe shet ndihma mjekësore, duke përdorur printime 3D për të krijuar proteza të personalizuara gjymtyrësh për njerëzit me sëmundje si…
Publikohet nga THQ Nordic trailer-i i ri i Destroy All Humans
Kur THQ Nordic njoftoi për herë të parë se gjatë kësaj jave do të zbulonin tri lojëra të reja, ata premtuan një lojë që do të ishte e mrekullueshme. Tani, botuesi ka lançuar një remake të trailer-it të “Destroy All…