fbpx
Ubisoft zbulon lojërat e para që do të vijnë për konsolat next-gen
Lojërat do të përdorin në maksimum potencialin e next-gen Ubisoft ka zbuluar lojërat e tyre të para për Playstation 5 dhe Xbox Scarlett. Në një mbledhje financash këtë javë, CEO i Ubisoft Yves Guillemot konfirmoi se pesë lojëra që pritet…
Rainbow Six Siege po teston një rework të Jackal
Ndryshimet vijnë kryesisht tek aftësia e skanimit të Jackal Update më i ri në serverat e testimit të Rainbow Six Siege ka ardhur dhe duket se Ubisoft ka planifikuar disa ndryshime për Jackal. TTS ka sjellë disa ndryshime shumë të…
A do të lançojë Ubisoft një lojë Far Cry falas?
Zërat sa vijnë e shtohen për lojën e ardhshme Far Cry Një lajm i çuditshëm u zbulua ditën e djeshme kur zërat rreth një loje të re falas Far Cry u shfaqën në Reddit. Këto zëra sugjeronin se Ubisoft është…
Zhvilluesit e R6 Siege mendojnë të sjellin operatorë me 2 armë dhe K-9
Drejtori kreativ Romain Rimokh flet gjatë gjithë kohës për një qen në lojë Ubisoft duket se nuk po i mbarojnë idetë për operatorët në Rainbow Six Siege. Nga dy operatorët e fundit që erdhën në lojë në Operation Ember Rise,…
Hackers në Rainbow Six: Siege mund të ndryshojnë operatorin tuaj
Problemi i hacking në Rainbow Six: Siege sa vjen e përkeqësohet Kur has cheater në Rainbow Six: Siege, ata zakonisht janë duke përdorur një kombinim aimbot, wallhack dhe rutinash për DDOS, të cilat janë të gjitha mënyra shumë të drejtpërdrejta…
Totali i shitjeve të Assassin’s Creed kalon 140 milionë
Mbreslënëse, duhet ta pranojmë. Assassin’s Creed është një nga seritë e videolojërave me shitjet më të mira dhe kjo është diçka që shumë prej nesh tashmë e dimë, por sado që ka mbi një dekadë në krye të listave, Ubisoft…
Ghost War, PvP e Ghost Recon Breakpoint ka elementë battle royale në të
Ghost Recon Breakpoint e Ubisoft vjen me një mode PvP të quajtur Ghost War. Ky mode mund të jetë një gjë e mirë ose e keqe për lojën. Gameplay i Ghost War mund të jetë intensiv, por nëse nuk implementohet…
Ubisoft lançon Uplay+, do të jetë falas për një muaj
Këtë muaj do të keni mundësi të luani çdo lojë të Ubisoft falas Uplay+, shërbimi me subscription nga Ubisoft u lançua ditën e djeshme në PC. Si një ofertë promocionale, Ubisoft ka vendosur t'ia dhurojë shërbimin falas për muajin e…
Rainbow Six Siege do të jetë falas për një javë
Plotësisht falas në çdo platformë Rainbow Six Siege  e Tom Clancy do të jetë falas për tu provuar për plot një javë, duke nisur që nesër në datë 28 gusht dhe duke mbaruar në 3 shtator. Nuk ka rëndësi se…
Njoftohen këngët e reja të Just Dance 2020 gjatë Gamescom
Disa nga këngët e Just Dance 2020 janë zbuluar nga Ubisoft në Gamescom 2019. Këto përfshijnë disa hite të popit Korean, këngë të 2000 dhe pop të ditëve të sotshme. Në krye të listës është Katy Perry dhe Zedd me…