Tag: ubisoft

Ubisoft zbulon datën e lançimit të Skull & Bones muajin tjetër
Me Nacon Connect që do të zhvillohet më 7 korrik dhe Annapurna Interactive Showcase që do të vijojë më vonë gjatë muajit më 28 korrik, muaji i ardhshëm do të jetë një muaj mjaft i mirë për njoftimet dhe zbulimet…
Assassin’s Creed Valhalla update sjell armë falas
Ubisoft ka lançuar përditësimin më të fundit të titullit për Assassin's Creed Valhalla në PlayStation, Xbox dhe PC. Dhe ndërsa pjesa më e madhe e këtij përditësimi për AC Valhalla është fokusuar në bug fixes dhe rregullime të tjera të…
Roller Champions Review
Roller Champions është loja e fundit Sports e lançuar nga Ubisoft Games. Është një lojë sporti 3v3 që nuk e kemi parë ndonjëherë as në ndustrinë e lojërave kompjuterike dhe as në jetë reale. Është një përzierje e veçantë mes…
Ubisoft, Bethesda, EA, etj, flasin mbi situatën e abortit në SHBA
Kompanitë zhvilluese si Ubisoft, EA, Bungie dhe Bethesda nuk kanë qëndruar të heshtur mbi situatën e krijuar Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara votoi për të kthyer vendimin e Roe v Wade, duke i dhënë fund zyrtarisht 50 vjet…
Rainbow Six Siege është falas këtë fundjavë
Shpesh herë Rainbow Six Siege vjen fundjavave ose për një javë të tërë falas duke iu dhënë mundësinë lojtarëve që duan të blejnë lojën ta provojnë atë. Dhe këtë fundjavë Rainbow Six Siege rikthehet përsëri falas. Njoftimi erdhi nga llogaria…
Assassin’s Creed mund të marrë një remake për 15-vjetorin e lojës
Në fillim të kësaj jave Ubisoft zhvilloi festimin e 15 vjetorit të lojës së Assassin’s Creed dhe disa detaje të reja kanë bërë që fansat të mendojnë që një remake i Assassin’s Creed do të vijë. Kjo vjen nga disa…
Çfarë ndryshimesh kanë ardhur në Rainbow Six Siege Y7S2
Një season i ri në Rainbow Six Siege ka ardhur dhe ai është quajtur Vector Glare. Bashkë me këtë season Y7S2 vjen një operator i ri në attack dhe goxha ndryshime në lojë. Operatori i ri në Year 7 Season…
Luani falas Assassin’s Creed Origins
Por nxitoni pasi nuk keni shumë kohë Ubisoft ka njoftuar se Assassin's Creed Origins do të jetë falas për t'u luajtur këtë fundjavë. Nga data 16 qershor dhe deri më 20 qershor, lojtarët e PC-ve do të mund ta luajnë…
Ubisoft shpall Assasin’s Creed Valhalla roguelite mode falas
Nëse keni dashur ndonjëherë një përvojë të Assassin's Creed Valhalla, atëherë mode roguelite i ri i AC Valhalla ndoshta është për ju. Ubisoft njoftoi Assassin's Creed Valhalla: The Forgotten Saga si pjesë e 15 vjetorit të serisë. Mode-i Forgotten Saga…
Prince of Persia: The Sands of Time Remake shtyhet përsëri
Prince of Persia: The Sands of Time Remake u zbulua për herë të parë gjatë 2020 dhe ishte planifikuar për t’u lançuar më 2021. Por Ubisoft vendosi ta shtynte për në 2022, më pas për 2023 dhe tashmë loja është…