Riot premton se do të ndryshojë plotësisht ranked në Valorant
Zhvilluesit thanë se një sistem i ri ranked do të vijë së shpejti Sistemi ranked i Valorant është kritikuar shumë, me lojtarët që ndihen sikur nuk është e qartë se sa afër janë nga një demote apo promote dhe se…
Konfigurimet më të mira për crosshair në Valorant
Në qoftë se keni probleme me crosshair në Valorant, këto konfigurime mund t’iu ndihmojnë. Shumica e lojërave FPS (First Person Shooter) ku gjithashtu është pjesë edhe Valorant janë lojëra ku aspekti competitive i tyre është tepër i dukshëm. Për të…
Skins të Pool Party 2020 tani janë të disponueshme për disa champions
Skin-et e Pool Party këtë vit, si shumica e skins, janë të kufizuara në një grup të caktuar kampionësh në lojë. Këtë vit, Heimerdinger, Jarven IV, Orianna, Syndra dhe Taliyah do të marrin skin-et e tyre, ku mesa duken po…
Ninja i bashkohet turnamentit Valorant të T1 me Sonii, Morgausse, Grego dhe Lex
Ninja është konfirmuar të jetë kapiteni i ardhshëm në turnamentin e ardhshëm Valorant Showdown të T1. Ekipi i Ninja do të konsistojë në Michael “sonii” Sherman nga T1, ish pro i Fortnite Austin “Morgausse” Etue, ish pro i Apex Legends…
Valorant do të lançohet në 2 qershor
Së shpejti, shooter-i i Riot do të jetë i hapur për të gjithë. Shooter-i i shumëpritur i Riot, Valorant, do të lançohet në 2 qershor. Loja, e cila ka qenë në closed beta që në prill, do të jetë e…
Legends of Runeterra vjen në mobile në 30 prill | GameON BUZZ
Kjo video mundësohet nga @Telekom Albania . UNDP bashkon forcat me Telekom për t’i ofruar publikut shqiptar informacione shëndetësore https://gameon.al/tech/covid-19-undp-... Riot Games zbuloi gjatë 10-vjetorit të kompanisë në tetor të 2019 se do të lançonte 10 lojëra të reja. Njëra…
Valorant do të ketë 5 personazhe falas dhe 5 me pagesë
10 personazhe në total, të cilët mund të merren falas Valorant e Riot Games do të nisë me 10 personazhe në fillim, sipas producentes ekzekutive Anna Donion. Donion përshkruajti procesin se si mund të merren 5 personazhet me pagesë në…
Pro-të e Apex Legends thonë se beta e Valorant vjen për pesë javë
Beta e Valorant duket supër afër Riot Games, zhvilluesit e League of Legends duket se janë shumë pranë beta-s së Valorant. Ata patën një sukses të madh me League of Legends, si dhe me Legends of Runeterra, duke i lënë…
Riot ka censuruar përdorimin e “Hong Kong” në transmetimin e Worlds 2019
Riot Games duket se ka marrë një vendim për të censuruar përdorimin e frazës "Hong Kong" në stream gjatë League of Legends World Championship. Një postim në Reddit nga dje ka grumbulluar të gjitha momentet që i kanë bërë fansat…
Tencent do të prodhojë Auto Chess në Kinë
Me Valve dhe Riot që po kryejnë betejën e tyre përsa i përket Auto Chess, studioja pas Dota 2 origjinal është duke u marrë me versionin e saj. Duket se Drodo Studio do të ketë një partner të madh të…