Tag: rainbow six

Rainbow Six Extraction zbulon detaje rreth gameplay
Rainbow Six Extraction më në fund ka sjellë një trailer të ri dhe gameplay trailer gjatë Ubisoft Forward të cilat na japin më shumë informacione rreth lojës dhe sigurisht një datë lancimi. Extraction është e vendosur në një të ardhme…
Rainbow Six Siege sjell sezonin e ri North Star
Gjatë finales së madhe të Six Invitationals, Ubisoft prezantoi sezonin e ri Y6S2 në Rainbow Six Siege të quajtur North Star bashkë me shumë ndryshime dhe balancime në lojë. Sezoni i ri në Rainbow Six Siege do të quhet North…
Rainbow Six Siege prezanton operatorin e ri, Thunderbird
Një sezon i ri është prezantuar sot në Rainbow Six Siege për Year 6 Season 2 i cili do të quhet North Star dhe bashkë me të ka ardhur edhe një operator i ri i quajtur Thunderbird. Operatori i ri…
Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine pritet të dalin këtë Shtator
Ubisoft konfirmoi në thirrjen e saj të fundit të fitimeve se Far Cry 6 dhe Rainbow Six Quarantine janë ende në vijë për t'u lëshuar para fundit të shtatorit 2021. Gjithashtu rikonfirmoi se të dy lojërat pritet të fillojnë në…
Lojërat e Ubisoft tani do të etiketohen si “Ubisoft Originals”
Javën e kaluar, Ubisoft zbuloi pak rreth The Division: Heartland, e cila është loja e parë që botuesi ka quajtur si "Ubisoft Original". Me sa duket, ky do të jetë një term i ri i markës i përdorur nga botuesi…
Regjistrimet e kualifikuesve të Rainbow Six Siege për Shqipëri & Kosovë janë hapur
Rainbow Six Siege është një prej lojërave më të famshme në botë e cila njihet gjithashtu edhe për aspektin eSports të saj. Por së fundmi aspekti eSports i kësaj loje ka pësuar shumë ndryshime duke i lejuar tashmë ekipeve nga…
Update i fundit në R6S bën buff Glaz, nerf shields dhe më shumë
Shumë ndryshime në Rainbow Six Siege vijnë tek Glaz, operatorët me shield, Ace, Melusi dhe më shumë Një update ka ardhur së fundmi në Rainbow Six Siege duke sjellë disa ndryshime në lojë. Patch notes Y5S3.3 erdhi gjatë ditës së…
Rework i Tachanka ka ardhur më në fund në Rainbow Six Siege
Mund ta luani rework i Tachanka në Test Server Më në fund rework I Tachanka ka ardhur pas kërkesës së madhe nga komuniteti për një rework të Tachanka pasi ai është defender me performancën më të dobët që prej vitit…
Rregullohet më në fund glitch i çuditshëm i map ban në R6S
Lojtarët e Rainbow Six Siege kanë hasur një glitch gjatë fazës së map ban Gjatë update të fundit në Rainbow Six Siege, në lojë u përfshi edhe sistemi i map ban i cili iu lejon të zgjidhni një prej tre…
Rework i Tachanka mund të vijë ketë javë në Rainbow Six Siege
Pas një pritje shumë të gjatë, më në fund rework i Tachanka do të vijë së shpejti Në një postim në Twitter, Rainbow Six Siege ka zbuluar se rework për Tachanka do të vijë më në fund. Publikimi i plotë…