fbpx

Tag: rainbow six: siege

Rick and Morty po sjell një crossover me Rainbow Six Siege
A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të ndodhte nëse seriali i Adult Swim, Rick and Morty të ketë një crossover me shooter-in taktik të Ubisoft, Rainbow Six Siege? Jo, as unë. Megjithatë po ndodh, kështu që edhe ju mund…
Rainbow Six Siege rregullon problemet e çuditshme me recoil dhe më shumë
Rainbow Six Siege është një ndër ato lojëra të cilat kanë probleme shpesh në lojë për shkak të sistemeve të ndryshme që ndodhen në të. Së fundmi një bug i cili ndryshon recoil në mënyrë të çuditshme ka shkaktuar shumë…
Dikush ka bërë leak 1 orë gameplay të Rainbow Six: Parasite
Loja e njoftuar paraprakisht si Quarantine, Rainbow Six: Parasite është duke u tesuar aktualisht në mënyrë private. Mbi një orë gameplay Rainbow Six: Parasite është postuar në internet, pasi përdoruesit transmetojnë drejtpërdrejt pamje nga prova teknike private e Ubisoft. E njoftuar…
Rainbow Six Siege thyen rekorde në Steam
Rainbow Six Siege është lançuar në prill 2015 dhe ka kaluar disa disa probleme serioze, por loja vazhdon të shohë sukses masiv, pasi sapo ka tejkaluar rekordin e lojtarëve aktivë në të gjitha kohërat në Steam. Siege arriti kulmin me…
Rainbow Six Siege është falas për një javë
Sezoni i ri i quajtur Crimson Heist në Rainbow Six Siege sapo ka ardhur dhe ka sjellë me vete operatorin Flores. Ubisoft ka vendosur që këtë javë Rainbow Six Siege të jetë falas për të gjithë për pothuajse 1 javë.…
Update-i i R6S: Crimson Heist tregon historinë e Flores përmes një anime të shkurtër
Një trailer i papritur i animuar del për update-in e Rainbow Six Siege: Crimson Heist që i jep mundësinë fansa-ve të njihen me operatorin e ardhshëm Flores. Fans-at e Rainbow Six Siege u befasuan nga një surprizë këtë javë, pasi…
GameON Albania flet me drejtorin e Rainbow Six Siege të Ubisoft
GameON ka pasur mundësinë së fundmi të flasë me drejtorin e lojës së famshme të Ubisoft, Rainbow Six Siege. Jean-Baptiste Halle ka një eksperiencë shumë-vjeçare në lojën si dhe po ashtu në Ubisoft, kështu që ishte një nder dhe mundësi…
Rainbow Six Siege do të marrë cosmetics të Rick and Morty dhe Resident Evil
Kombinim i çuditshëm. Rainbow Six Siege do të sjellë një bashkëpunim zyrtar me Rick and Morty dhe Resident Evil gjatë këtij viti. Pas këtij lajmi asgjë nuk po na bën më sens. Ubisoft sugjeroi bashkëpunime të ardhshme në një event…
Këto janë ndryshimet që do të vijnë në R6S gjatë Year 6
Shumë ndryshime janë planifikuar për Year 6 të cilat do të vijnë në pjesë të ndryshme gjatë këtij viti. Prandaj ne kemi sjellë një përmbledhje rreth të gjitha gjërave që Year 6 do të sjellë. Year 6 do të sjellë…
Rainbow Six Siege prezanton operator e ri Flores
Year 5 po i vjen fundi dhe Year 6 është afër nisjes. Kjo gjë do të thotë një sezon i ri në Rainbow Six Siege bashkë me një operator të ri, emri i të cilit është Flores. Operatori më i…