Gjithçka që duhet të dini mbi Gjirafa50 Masters League dhe si të merrni pjesë
Për të gjithë ju që nuk jeni të njohur me Gjirafa50 Masters League, kjo është një ligë e re e fokusuar në eSports e krijuar nga Gjirafa50. Qëllimi i saj është të rrisë komunitetin e lojërave dhe të kultivojë një…
Kartat grafike GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini për Shqipëri & Kosovë
Kartat MSI GeForce RTX 3080 & 3090 janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike, GAMING…
Kartat grafike MSI GeForce RTX 3080 & 3090 – data e lançimit, çmimi dhe ku mund t’i blini për Shqipëri & Kosovë
Kartat GeForce RTX 3080 & 3090 janë hapi më i madh në këtë gjeneratë dhe kjo është gjithçka që duhet të dini rreth tyre Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike, GAMING dhe…
Kufje HyperX Cloud II për Gaming
Kufjet më të mira për gaming vijnë me një çmim shumë të arsyeshëm Siç mund ta dini tashmë, HyperX është një brand vartës i Kingston. Produktet e tyre ofrojnë të njëjtin seriozitet dhe siguri si kompania e tyre mëmë por…
Samsung Odyssey G7 ka mbërritur dhe ja ku mund ta blini
Samsung Odyssey G7, e para në llojin e saj. Samsung Odyssey G7 është një monitor i gjithanshëm me performancë të mahnitshme të lojrave që është i disponueshëm ose në një madhësi 27 ose 32 inç. Ka një shpejtësi të refresh…
Dafina Zeqiri luan Street Fighter V në livestream-in e Gjirafa50
Dhe të famshmit janë pak gamer brenda vetes Dafina Zeqiri nuk ka nevojë për prezantim. Ajo është një këngëtare mjaft e njohur për audiencën shqiptare, e cila tashmë ka disa vite që është mjaft popullore si në Kosovë, ashtu edhe…
Lojërat më të mira të lançuara gjatë 2019 dhe ku mund t’i gjeni ato
Një listë me disa nga lojërat që mund t'i keni humbur gjatë këtij viti Gjysma e parë e 2019 tashmë ka kaluar dhe duhet thënë se ky vit ka sjellë shumë lojëra të mira. Aq shumë, sa ju padyshim që…