fbpx

Tag: genshin impact

Sipas studimit të ri më shumë të moshuar po bëhen ‘gamers’
Një sondazh i ri ka treguar se njerëzit e moshuar, të moshës 55 deri 64 vjeç, janë bërë shumë më të interesuar në lojëra, me një tendencë në rritje me mbi një të tretën gjatë viteve të fundit. Po, duket…
Cfarë duhet të dini mbi Update 1.5 të Genshin Impact
Dëshironi të dini gjithçka që vjen në përditësimin e Genshin Impact 1.5? Nuk ishte kaq gjatë që po spekulonim për përditësimin aktual të RPG-së për të luajtur dhe tani kemi edhe më shumë gjëra që vijnë në rrugën tonë. Megjithatë…
Sa herë që Genshin lëshon një karakter të ri fiton $12 milion brenda ditës
Genshin Impact është loja që ka arritur më shpejt $1 miliard të ardhura dhe personazhet e saj janë arsyeja. Personazhet e Genshin Impact janë në qendër të gjithçkaje. Të rinjt lançohen çdo muaj dhe secili prej tyre ka aftësi unike që mund t'ju ndihmojnë kur…
Si të mundni Stormterror në Genshin Impact?
Një ndër bosses që pothuajse të gjithë lojtarët e Genshin Impact e njohin është Stormterror pasi përballen me të që në fillimet e tyre. Një pjesë e madhe e lojtarëve e gjejnë Stormterror të vështirë për t’u mundur prandaj ne…
Si të bëni build Diluc në Genshin Impact
Diluc është një personazhet më të fuqishëm pyro në Genshin Impact. Por ndonjëherë ai është i vështirë për t’u bërë build prandaj ne po iu sjellim një guide se si të krijoni build më të mirë me Diluc. Constellation Një…
Si të mundni Childe në Genshin Impact
Genshin Impact iu ofron një larmishmëri ta madhe kundërshtarësh ku ju mund të testoni aftësitë tuaja. Sigurisht që ju mund të hasni vështirësi tek ndonjëri prej tyre dhe një prej tyre është Childe ose siç njihet ndryshme, Tartaglia. Prandaj ne…
Ҫ’duhet të dinë lojtarët e Genshin Impact përpara se të bëjnë farming për Yanfei dhe Eula
Update-i 1.5 i Genshin Impact thuhet se do të sjelli dy personazhe të reja, Yanfei dhe Eula, për të cilat lojtarëve do t'u duhen materiale të reja për t'i bërë ascend këtyre karaktereve. Fansat e Genshin ishin shumë të ngazëllyer…
Leakers të Genshin Impact zbulojnë dy karaktere të reja
Sipas leak-eve të shumëfishta, Genshin Impact ka një Cryo claymore me pesë yje dhe një Pyro catalyst me katër yje që vijnë së shpejti. Nga një rritje e madhe e leaks nga njerëzit e shumtë në internet zbulohen dy personazhe…
Update 1.4 në Genshin Impact sjell veçori të reja dhe Rosaria
Zhvilluesi i lojës Genshin Impact, miHoYo tashmë ka zbuluar disa detaje mbi update-in 1.4.  Një dating sim është ndër mini-lojërat dhe aktivitetet që do të arrijnë në lojën RPG dhe Rosaria konfirmohet si personazhi i radhës. Në blog-un e PlayStation,…
Genshin Impact sjell ndryshime në Adventure Level dhe World Level
miHoYo zbulon se sistemet “Adventure rank” dhe “World level” në Genshin Impact do të kenë disa ndryshime të vogla në versionin 1.4 të lojës miHoYo ka zbuluar që ndryshime të Adventure Rank dhe World Level po vijnë ne update 1.4…