fbpx

Tag: epic

Kjo është loja falas për fansat e lojërave të vjetra
Bota e gaming iu ofron një larmishmëri të madhe zgjedhjesh prandaj ne po sjellin sot një lojë për të gjithë fansat e lojërave të vjetra që do t’iu bëj të ndiheni nostalgjik. Jill of the Jungle është një trilogji e…
Gjyqi i Epic vs Apple tani po merret dhe me përshtatshmërinë e skin-it Peely në Fortnite
Ishte e pashmangshme që përshtatshmëria e bananes së çuditshme të Fortnite, Peely të diskutohej në gjyqin midis Epiic Games dhe Apple. Natën e kaluar, në gjyqin mes Apple dhe Epic, Peely u vu në vëmendje për shkak se është një…
Si të merrni Gold Lara Croft skin në Fortnite Season 6
Një skin alternative e re për Lara Croft ka dalë drejtpërdrejt në Sezonin 6 të Fortnite. Quhet Lara Croft (Gold Anniversary) dhe këtu janë të gjitha informacionet që ju nevojiten për ta zhbllokuar atë. Kur Sezoni 6 i Fortnite u…
Këto janë të gjitha ndryshimet pas update 16.40 të Fortnite
Epic Games po lëshon një përditësim të ri për Fortnite Season 6. Këtu ka gjithçka që duhet të dini për v16.40, duke përfshirë patch notes, armë të reja dhe leaks. Ka vetëm një muaj kohë për të përfunduar sezonin 6…
Si të merrni Neymar Jr në Fortnite
Fortnite është i njohur për të pasur një numër skins dhe veçorish të ndryshme për lojtarët e tij. Krijuesit kohët e fundit kanë fituar një vëmendje për lëshimin e skin-it të Neymar Jr në lojë. Kështu lojtarët gjithashtu kanë bërë…
As CEO i Epic Games nuk ka gjetur dot një PS5, kaq rëndë është situata
Tim Sweeney, shefi ekzekutiv i Epic Games, zbuloi se ai vetë nuk i ka vënë duart në një PlayStation 5. Kjo ka befasuar shumë njerëz, dhe është një shembull më shumë që tregon se sa të pakta janë rezervat e…
Fortnite ndoshta mund të sjellë një ‘Open-World mode’
Vitin e kaluar, botuesi i lojërave video dhe zhvilluesi i Fortnite, Epic Games, hyri në një betejë të madhe ligjore me Apple për fitimet nga versioni iOS i lojës masivisht të njohur si battle royale. Ndërkohë gjyqi u zhvendos në…
Fortnite fitoi $9.1 miliardë në dy vitet e fundit
Dokumentet e paraqitura në gjykatë zbulojnë sesa fitimprurëse vazhdon të jetë battle royale e Epic. Ndërsa dokumentet gjyqësore janë shumë konfidenciale, disa detaje vazhdojnë të dalin nga beteja e vazhdueshme ligjore e Epic me Apple. Tani është zbuluar që Fortnite…
Epic pret që Epic Games Store të jetë fitimprurëse në vitin 2024
Dokumentet e gjykatës zbulojnë detaje të marrëveshjes së ekskluzivitetit të 146 milion dollarë Borderlands dhe 11.7 milion dollarë të shpenzuara për lojëra falas. Përfitimet e Epic Games Store janë vënë përsëri në pikëpyetje ndërsa fillon gjyqi midis Epic dhe Apple.…
Një leak i Fortnite zbulon planet për skin-in e Naruto Uzumaki
Një skin i bazuar te Naruto Uzumaki me sa duket është planifikuar të lëshohet në Fortnite diku këtë vit. Çështja gjyqësore midis Apple dhe Epic Games ka filluar dhe një prezantim i brendshëm nga kompania e fundit është bërë publik.…