Lojërat e ardhshme falas në Epic janë dy klasike Halloween-i
E enjtja e çdo jave sjell një raund tjetër lojërash falas në Epic Games Store dhe gjithashtu është dita kur marrim vesh se çfarë do të jetë falas javën e ardhshme. Duke filluar nga data 29 tetor, fiks në kohë…
Microsoft qëndron krah Epic në luftën kundër Apple
Microsoft ka nxjerrë guidelines të rinj për app store e tij duke mbështetur Epic dhe goditur Apple Në luftën midis Apple dhe Epic për heqjen e Fortnite nga pajisjet iOS dhe MacOS dhe rregullave të Apple në lidhje me store,…
Grupi K-pop, BTS do të debutojnë videoklipin e ri në Fortnite
Fandom po vjen... BTS, grupi pop korean me fanbase-in më të fiksuar në botë që nga Beatles, po debuton për një video të re muzikore në Fortnite. Epic Games e bëri njoftimin në një video me bandën të hënën.  Ladies…
Spellbreak Review – Thyen standardin e Battle Royale
PUBG, Fortnite, Apex Legends, Call of Duty Warzone: të katër Battle Royale jetuan në harmoni. Pastaj gjithçka ndryshoi kur Spellbreak sulmoi. Duke hedhur poshtë mekanikën tipike të përqendruar në armë, Spellbreak është një zonë e freskët për zhanrin, e ndjekur…
Death Stranding PC do të ketë një crossover me Half-Life
Loja do të vijë për PC në Steam dhe Epic në datë 2 qershor. Death Stranding e Kojima Productions do të lançohet për Windows PC në Steam dhe Epic Games store në datë 2 qershor. 505 games e njoftoi këtë…
Këto janë lojërat e reja që kanë ardhur falas në Epic Games Store
Javën tjetër premtohet një RPG fantastike Epic Games Store vazhdon të sjellë lojëra të reja falas, edhe pse kjo javë është pak ndryshe nga të tjerat. Ju do të merrni dy adaptime të lojërave të tavolinës falas, ndërkohë që javën…
Tfue zbulon burimin e parave të tij, që mesa duket nuk është Twitch
Ja se si i fiton paratë Tfue Statusi i Tfue në botën e streaming e ka bërë atë një prej lojtarëve më të pasur në botë. Edhe pse nuk ka asnjë statistikë publike, duke parë diskutimet që filluan pasi ai…
Epic ka rregulluar problemin e Battle Pass XP në Fortnite
Ekziston mundësia për të rritur nivelin në Battle Pass tashmë. Për shumë lojtarë të Fortnite, është bërë ritual të blesh dhe të rrisësh nivelet e Battle Pass-it. Gjithsesi, në sezonin e parë të Fortnite Chapter 2, që filloi javën e…
Koshat e Fortnite po i kthejnë lojtarët në dementors
Po, dementors si në Harry Potter. Sado që fansat e Fortnite kanë mundur të fshihen nëpër shkurre prej kohësh tashmë. Fortnite Chapter 2 prezantoi zona në hartë ku mund të fshiheni siç ka lezet dhe të shmangni armiqtë tuaj. Ky…
Fortnite Season X mund të rikthejë Greasy Grove & Tomato Town
Dataminers kanë zbuluar gjashtë vende në file-t e lojës që mund të bëjnë një rikthim gjatë Season X Tashmë e dimë se në Season X të Fortnite: Battle Royale do të kemi rikthimin e disa pikave të vjetra të lojës.…