Tag: zelda

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 vonohet në 2023
Vazhdimi i shumëpritur i Nintendo për The Legend of Zelda: Breath of the Wild është vonuar. Loja Switch tani pritet diku në pranverën e vitit 2023, tha producenti i serisë Eiji Aonuma në një video që njoftonte vonesën e lojës…
Një nga lojërat më të mira Zelda është tani në Nintendo Switch
Abonentët e Nintendo Switch Online dhe Expansion Pack tani kanë akses në një nga lojërat më të mira në ekskluzivitetin Zelda, pasi është shtuar zyrtarisht The Legend of Zelda: Majora's Mask! Nintendo 64 është shumë i dashur dhe ka fituar…
Epic zbulon lojën falas të javës së ardhshme
Sapo e kaluam të enjten dhe ju e dini se çfarë do të thotë kjo, një raund tjetër i lojrave falas për PC nga Epic Games Store. Këtë javë, ju mund të merrni një mori përmbajtjesh shtesë për Idle Champions…
Zelda: Breath of the Wild shet më shumë se Nintendo Switch
Nintendo ka shitur 2.74 milion Switch në muajin Mars The Legend of Zelda: Breath of the Wild vazhdon të jetë loja më e shitur e Nintendo Switch, me 2.76 milion kopje te shitura ne mbare boten deri në 31 Mars.…