Tag: youtuber

MrBeast i kërkon Elon Musk pronësinë e Twitter??
Elon Musk është i gatshëm t'ia dorëzojë çelësat e Twitter-it Jimmy 'MrBeast' Donaldson nëse ai arrin të mbyllë marrëveshjen, por kjo do të ishte në rrethana paksa të papëlqyeshme. Edhe pse i ka mbushur duart plot me Tesla, SpaceX dhe…
MrBeast tregon se si u frymëzua nga Elon Musk
Jimmy 'MrBeast' Donaldson shpjegoi se si Elon Musk ndihmoi në frymëzimin e përmbajtjes së tij në YouTube, duke pretenduar se përpjekjet e CEO të Tesla për të përmirësuar botën dhe "rindërtuar imagjinatën" luajtën një rol. Përpjekjet filantropike të MrBeast janë…
Jake Paul i përgjigjet Bisping me një ftesë për dyluftim
Jake Paul pati një përgjigje interesante për Michael Bisping pasi legjenda e UFC pranoi ofertën e tij për luftë dhe deklaroi se do të “do të donte” të mposhtte YouTuber-in. Pas një pauze të shkurtër nga boksi aktiv, Jake Paul…
Jake Paul përmend Floyd Mayweather si kundështar të mundshëm në gusht
Boksieri i YouTube, Jake Paul, është planifikuar të kthehet në ring këtë gusht për të veshur dorezat me një kundërshtar ende të paidentifikuar, por ai thotë se kampioni i pamposhtur Floyd Mayweather është i mundshëm. Rekordi 5-0 i Jake Paul…
Logan Paul thotë se mund të heqë dorë nga boksi
Logan Paul ka lënë dyshime për të vazhduar atë që ishte një karrierë e re luftarake, me YouTuber-in që deklaroi se ai mund të "mos luajë më boks kurrë" një vendim që ai shpjegon se ka disa faktorë të mëdhenj…
‘Squid Game’ i MrBeast ka pothuajse po aq shikime sa edhe seritë origjinale
Në rast se e keni humbur, MrBeast bëri përshtatjen e tij të Squid Game. Krijuesi i njohur për idetë e tij të videove në shkallë të gjerë ka tejkaluar veten duke bërë një kopje të tërë të lojërave konkurruese të…
Si e rikrijoi MrBeast Squid Game, shfaqjen hit të Netflix
MrBeast më në fund ka lançuar interpretimin e tij të shfaqjes së suksesshme të Netflix, Squid Game, pas një muaji përkiushtimi rreth projektit prej 2 milionë dollarësh, dhe versioni i yllit të YouTube është gjithashtu rrënqethës.  Gjatë disa javëve të…
Ky YouTuber krijon një super PC brenda një frigoriferi
YouTuber-i BasicallyHomeless më në fund ka krijuar konfigurimin thelbësor të kompjuterit që çdo lojtar ëndërron, pasi mini-fridge i tij i lojërave me motorr Nvidia RTX 3090 mund të ndryshojë pajisjet përgjithmonë. Kur ju duhet të bëni një pushim nga fitimet…
Jake Paul zbulon 3 kundërshtarë të mundshëm për ndeshjet e ardhshme
Ylli i mediave sociale Jake Paul ka zbuluar se ai është në negocime me një disa boksierë rreth ndeshjes së tij të ardhshme, përfshirë rivalët e vjetër Tommy Fury dhe ikonën e MMA, Anderson Silva. Ndërsa skena e boksit në…
Jake Paul dhe Tyron Woodley u akuzuan për manipulim të ndeshjeve të boksit
Ndeshja e Jake Paul me Tyron Woodley ka përfunduar, por ka pasur disa akuza se rezultati i saj nuk do të ishte kurrë në dyshim. Qoftë në mediat sociale apo brenda komnitetit të boksit, Jake Paul është bërë një qendër…