Tag: xQc

xQc pretendon se Twitch duke demonetizuar Amouranth “shpëtoi të gjithë” në platformë
Felix ‘xQc’ Lengyel pranoi situatën midis Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa dhe Twitch është “e frikshme” dhe thotë se ajo mund të ketë qenë një kurban fatkeq që shpëtoi të gjithë. Amouranth u habit kur zbuloi se Twitch kishte pezulluar plotësisht reklamat…
Twitch vazhdon të thyejë rekorde, kap 2.1 miliardë orë të ndjekura në Prill
Twitch edhe njëherë ka thyer rekordet e veta të shikueshmërisë. Sipas të dhënave nga Rainmaker.gg, partneri i analizave së StreamElements, muaji prill shënoi herën e tretë që platforma ka vendosur një rekord për orë të shikuara vetëm në vitin 2021…
Streamers e mëdhenj të Twitch ofendojnë fuqishëm “streams të vaskave”
Nëse keni qenë së fundmi në Twitch, mund të keni dëgjuar për atë që quhet hot tub meta. Hot tub meta u referohet njerëzve në Twitch, kryesisht gra, të cilat po shfaqen në vaska të nxehta në stream të cilat…
xQc pranon gabimin pas ban-it nga serveri GTA RP i NoPixel
xQc ka kërkuar falje pasi u bë ban nga serveri GTA RP i NoPixel përsëri, pasi ai përdori një glitch për të kontrabanduar një armë në stacionin e policisë dhe qëlloi disa oficerë. Felix ‘xQc’ Lengyel po kalon kufijtë dita-ditës…
GTA pozicionohet përsëri në vendin e dytë në Twitch
Grand Theft Auto V ka patur një rritje të madhe që nuk tregon shenja ngadalësimit, duke shkaktuar disa ndryshime interesante në renditjen e Twitch. Valheim gjithashtu mund të ketë një rritje të madhe por akoma nuk i dihet. Nëse një…
xQc bën roast Dr Disrespect pasi ai u tall me content-in e tij
Streamer-i xQc ka reaguar pas talljes që i bëri Dr Disrespect se luante Bloons në stream, duke e quajtur Doc një "boomer" dhe duke u çuar në këmbë për të imituar lëvizjet e tij te audienca. Çdo gjë filloi me…
Ban-i i xQc pas incidentit në Twitch Rivals ka mbaruar
Ky është ban-i më i gjatë që ka hasur ndonjëherë. Një nga streamers më popullore në Twitch, xQc, është çliruar nga ban-i i tij një javor nga platforma. Adresa e tij u pezullia përkohësisht në 18 nëntor, pasi bëri stream-snipe…
xQc është pezulluar nga Twitch për stream-sniping në Fall Guys
Ish lojtari i Dallas Fuel, Felix "xQc" Lengyel është pezulluar nga Twitch përkohësisht dhe arsyeja pse mund t'ju habisë. AI është pezulluar nga pro Overwatch play dhe Twitch streaming në të shkuarën për: homofobi, rracizëm, sjellje abuzive dhe veshje të…
Bëhuni gati për një turne prej 10,000 dollarësh në Among Us
Pritet të ketë shumë ulërima, grindje dhe argumenta Si pjesë e Enthusiast Gaming Live Expo (EGLX) 2020, content creator-i më i madh i Luminosity Gaming, Félix "xQc" Lengyel, po mban një turne prej 10,000 dollarësh për Among Us me talentë…
xQc është streamer-i me fitimet më të mëdha në Twitch
Ylli i Twitch Felix 'xQc' rezultoi të ishte një nga streamerat me fitimet më të larta, sipas një raportimi të fundit. Kanadezi nga Franca i është futur me kokë platformës gjatë viteve të fundit, që kur është larguar nga Overwatch…