Tag: xportal

Mbyllet me sukses XPortal CS:GO Online Tournament 2020
Në këtë turnament u shpallën fitues ekipi SoA Në orët e para të mëngjesit të djeshëm u mbyll me sukses CS:GO Online Tournament, i zhvilluar online në Kosovë nga XPortal me mbështetjen e Komunës së Prishtinës, Burger King dhe Artmotion…
Ekipi kosovar uNiQUE arrin vendin e dytë në A1 Adria League CS:GO
uNiQUE.Xportal humbi në finale 2-1 ndaj Ex-BLUEJAYS në A1 Adria League Ditën e djeshme në Zagreb të Kroacisë, u zhvilluan gjysmëfinalet dhe finalja e madhe e A1 Adria League Season 4. Në këtë turnament ballkanik, i cili zhvillohet në CS:GO,…
GameON Albania në XP League of Legends Champions në Kosovë
Këtë fundjavë që lamë pas, në sheshin Zahir Pajaziti në Kosovë, në kuadër të KosICT u zhvillua finalja e XP League of Legends Champions, një turnament i organizuar nga STIKK si dhe nga akademia e Xportal Esports . Në këtë…
Respawn dhe Omega Force përfaqësojnë Shqipërinë në XP LoL Champions në Kosovë
Respawn është një prej ekipeve shqiptare që po merr pjesë në Kosovë në turnamentin XP League of Legends Champions. Ekipi është krijuar si rrjedhojë e komunitetit të Respawn, i cili karakterizohet nga rivaliteti midis njëri-tjetrit, gjë e cila ka shtyrë…
Xportal organizon XP League of Legends Champions
Xportal në kuadër të KosICT 2019 organizon turneun 5v5 "XP League of Legends Champions"! Ky turne do të jetë më i madhi për League of Legends i organizuar deri më tani dhe do të ketë Prize Pool prej 1300 euro,…
Ekipi i XPortal në CS:GO përfaqëson Kosovën në A1 Adria League
Ekipi i XPortal në CS:GO është kualifikuar për fazën e grupeve në A1 Adria League ku do t'i bashkangjitet ekipeve të njohura ballkanike si Unique, Bluejays, Locastic dhe The Overpowered. Ekipi i XPortal u formua për ta provuar veten në…