Tag: xiaomi

Xiaomi 12 do të ketë 3 kamera me nga 50 MP secila
Xiaomi lançoi Mi 11 vitin e kaluar, dhe kompania duhet të lançojë telefonin e ri më vonë këtë vit. Ndërsa ne presim që kompania të zbulojë ndonjë informacion derisa Qualcomm të dalë me chipsetin e ardhshëm Snapdragon, disa leaks tregojnë…
Xiaomi arrin të karikojë një telefon 100% për 8 minuta
Nëse ju, si unë, ka pasur raste që me padurim e keni lidhur karikuesin tuaj në çdo prizë të disponueshëm për disa minuta që të parandaloni fikjen e telefonit tuaj. Por do të mbeteni gjithashtu të impresionuar me teknologjinë e…
Xiaomi prezanton serinë e re Redmi Note 10
Xiaomi ka prezantuar serinë e saj të re Redmi Note 10 e cila përbëhet nga 4 modele të ndryshme. Duke filluar me të parin në linjë, Redmi Note 10 Pro, kemi një ekran AMOLED 6.67 inch me një refresh rate…
Xiaomi prezanton televizorin e parë transparent
Ju prezantojmë me Mi TV LUX Transparent Edition Për të festuar 10 vjetorin, Xiaomi ka prezantuar TV-në e parë transparent të prodhuar në masë. Ky TV përdor një panel OLED transparent, i cili jep përshtypjen e një dritare transparente kur…
Xiaomi, do të sjellë monitorin e parë për gaming
Kompania e njohur për smartphones, duket se po eksploron një territor të ri. Opsionet e pakta nuk ekzistojnë kur je në kërkim të një monitori për gaming dhe në rast se nuk e dinit, kemi disa prurje të reja në…
Xiaomi Mi MIX Alpha ka një ekran nga të dyja anët dhe 108MP kamera
Smartphone-i ka 180% screen-to-body ratio Xiaomi Mi MIX Alpha padyshim që di si të tërheqë vëmendjen e disa qindra mijëra njerëzve menjëherë, pasi prodhuesi kinez lançoi diçka mjaft interesante për industrinë e smartphone. Jo vetëm që Mi MIX Alpha të…
Xiaomi prezanton celular i cili paloset në tre pjesë
Telefonat e palosshëm ka gjasa të jenë trendi i 2019-ës. Samsung pritet të paraqesë versionin e vet muajin tjetër, pasuar nga Huawei. Xiaomi nuk mbetet mbrapa dhe zbuloi prototipin e vet. Bashkë-themeluesi dhe kryetari i Xiaomi Lin Bin, publikoi një…