Tag: xbox series s

Xbox zbulon ekskluzivitetet e reja të Xbox Series X
Duket sikur ka një sërë ekskluzivitetesh të reja të Xbox Series X|S për të cilat ne as nuk dimë. Që tani, ne e dimë se si do jenë 12 muajt e ardhshëm të Xbox falë ekspozitës së fundit verore të…
Një konsole e re e Xbox mund të jetë bërë leak
Para pothuajse një viti e gjysmë, Xbox lançoi 2 konsolat e saj next-gen, Xbox Series X dhe Xbox Series S. dhe disa leaks të reja ka zbuluar se një konsole e re mund të vijë së shpejti nga Xbox. Konsoli…
Kur do të vijë MMORPG Lost Ark në konsole?
MMORPG më e fundit në botën e gaming e lançuar më në fund globalisht për të gjithë lojtarët është bërë trendi kryesor në Steam por gjithashtu edhe në platformat streaming. Loja është momentalisht vetëm në PC prandaj lind pyetja: Kur…
Testi Xbox sjell Edge me bazë Chromium të Microsoft-it në konzola

Më në fund mund të keni një arsye të mirë për të përdorur shfletuesin e internetit në konzolën tuaj për më shumë sesa gjërat e nevojshme. The Verge raporton se Microsoft ka filluar testimin e një versioni të shfletuesit të…

Në cilat konsole performon më mirë Cyberpunk 2077?
Cyberpunk 2077 ofron performancë më të mirë në konsolet next gen Cyberpunk 2077 po mbush afërsisht një javë që prej lançimit të saj dhe shumë fansa të lojës po ankohen për performancën e dobët dhe bugs që loja ka, sidomos…
Microsoft Flight Simulator do të vijë së shpejti në Xbox Series X|S
Microsoft planifikon që Flight Simulator të vijë në konsolet e saj next gen gjatë verës së 2021 Më në fund Microsoft bëri publike se loja më e fundit simulator e saj e quajtur Flight Simualtor do të vijë në konsolet…
Kjo do të jetë loja më e frikshme në PS5 dhe Xbox Series X / S
Në mesin e shumë njoftimeve në këto ditë të The Game Awards, ishte The Callisto Project, loja debutuese nga zhvilluesi Striking Distance Studios Duke folur për IGN pas njoftimit, Glen Schofield, CEO i Striking Distance Studios, dhe krijues dhe prodhues…
Microsoft prezanton lançimin më të madh në historinë e Xbox
Xbox Series X dhe S janë suksesi më i madh deri më tani në historinë e Xbox Xbox që prej shfaqjes për herë të parë ka qënë një prej konsolave më të fuqishme në treg dhe gjithashtu një ndër më…
Lojëra si GTA dhe Red Dead Redemption do të mund t’i luani në next-gen
Të paktën kështu është shprehur zhvilluesi, Rockstar Games Rockstar Games ka ndërtuar një katalog masiv të lojërave më të mëdha me fitime që kanë luajtur miliona. Loja e fundit e Grand Theft Auto, GTA V, vazhdon të dalë në top…
PUBG do të jetë 30 FPS në Xbox Series S, 60 FPS në Xbox Series X dhe PS5
Konsolat e gjeneratës së ardhshme do të lëshohen muajin e ardhshëm dhe PUBG është gati për performancën e përmirësuar me një mode të ri të quajtur Framerate Priority që lejon lojën të funksionojë deri në 60 FPS në Xbox Series…