Tag: xbox games pass

Xbox Game Pass sjell lojëra të mëdha për gushtin
Si çdo fillim muaji, Xbox nis dhe zbulon disa nga lojërat falas që priten të vijnë ose do vijnë në Xbox Game Pass. Dhe mesa duket ky muaj pritet të sjellë goxha lojëra sipas njoftimit të bërë nga Xbox. Nëpërmjet…
Loja horror Scorn zbulon datën e lançimit dhe detaje të reja
Që prej prezantimit të parë në vitin 2014, loja horror Scorn ka sjellë update të rralla duke na bërë ta harronim atë deri më tani. Por më në fund një datë lançimi dhe detaje të reja janë zbuluar. CEO i…
Duket se Outriders po vjen në Xbox Game Pass

Një ‘thashethem’ i ri po që bën xhiro në internet ku thuhet që loja e ardhshme Outriders nga People Can Fly do të debutojë në Xbox Game Pass. Por sa e vërtetë është kjo? Outriders nga People Can Fly është…

Duke filluar nga dje Xbox Game Pass përfshin 20 lojëra nga Bethesda
Ashtu siç premtoi, Microsoft ka njoftuar lojërat e para të Bethesda që mbërrijnë në Xbox Game Pass, duke festuar bashkimin e tyre historik. Në tërësi, Microsoft po shton 12 tituj të rinj, si dhe 8 lojëra të tjera nga Bethesda,…
Xbox Game Pass do të sjellë Yakuza 0, Two Point Hospital, dhe jo vetëm
Gjithsej pesë lojëra të tjera janë duke u shtuar në Xbox Game Pass për PC Pesë lojëra të tjera janë rrugës nga Xbox Game Pass për PC, shërbimi që ofron akses të pakufizuar në më shumë se 150 lojëra. Microsoft…