Tag: xbox 360

Rockstar sjell falas Max Payne 3 dhe LA Noire DLC në një update surprizë
Rockstar ka bërë disa punë në prapaskenë në disa nga lojërat e saj më të dashura. Në atë që filloi si një snafu, Rockstar është kthyer në një moment të mirë për fansat. Dje, lojërat e Rockstar u nxorrën aksidentalisht…
Gears of War 6 nuk do të shpallet gjatë E3
Pas një viti pushim, E3 është përsëri në vitin 2021 me një format të ri dixhital. Një nga kompanitë më të mëdha ka konfirmuar praninë e saj përsëri tek Microsoft. Ndërsa aktualisht dihet pak në lidhje me atë që prodhuesi…
Do të mund të luani absolutisht çdo lojë të Xbox One në Xbox Scarlett
Microsoft ka konfirmuar se Xbox Scarlett do të jetë backwards compatible me Xbox One, Xbox 360 dhe edhe Xbox-in origjinal. Gjithsesi ishte ende e paqartë se deri ku do shkonte kjo backwards compatibility. Tani është zbuluar se çdo lojë e…
Lojëra të reja i bashkohen Xbox One Backward Compatibility
Lojtarët e Xbox One kanë dy lojëra të reja që tani mund ti luajnë në konsolat e tyre. Larry Hryb i njohur si Major Nelson, drejtori i programimit të Microsoft për Xbox One, njoftoi në Twitter se konsola Xbox One…
Nuk ka më update të Minecraft në Xbox 360, PS3, PS Vita dhe Wii U
Është fundi i një epoke Koha mbaroi për update-et e Minecraft në Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita dhe Wii U. Update-i final: paketa Nightmare Before Christmas Mash-Up është publikuar. Ky është fundi i një epoke, veçanërisht për versionin Xbox…
Lista e plotë e lojërave që merren falas me Gold në Xbox

Sezoni festiv po afron dhe ku ka më bukur se thjesht të marrësh gjëra falas. Nëse jeni njerëz të Xbox-it dhe keni bërë subscribe në Xbox Live Gold kjo është koha juaj. Për lojtarët e Xbox One dhe Xbox 360…

Lançohen ‘free games with Gold’ të Xbox për Tetorin
Microsoft njoftoi lojërat e reja të abonimit Xbox Games with Gold për Tetorin. Muaji i ri vjen me video-lojëra argëtuese dhe të mbushura me aksion në Xbox One, duke ofruar Overcooked dhe Victor Vran, ndërsa në Xbox 360 kemi Stuntman:…
Luani Counter-Strike: Global Offensive plotësisht falas
Diçka e re na sjell në botën e Counter-Strike, pasi kompania ofron një version falas të Counter-Strike: Global Offensive në Steam. Ky 'free edition', ndonëse ofron përvojën e lojës, është për fat të keq i kufizuar në betejat offline kundër botëve…
Lançohen ‘free games with gold’ e Shtatorit për Xbox
Microsoft njoftoi lojërat të reja të abonimit për Xbox Games with Gold për shtatorin. Shtatori vjen me video-lojëra argëtuese në Xbox One duke paraqitur Prison Architect dhe Livelock, ndërsa në Xbox 360 kemi LEGO Star Wars III: Clone Wars dhe…
FIFA 19: Trailer-i i parë me Ronaldon me ngjyrat e Juventusit
Pas transferimit të Cristiano Ronaldos tek Juventus, EA pritet të bëjë ndryshimet e nevojshme në FIFA 19, të cilat shoqërohen nga një trailer i ri me portugezin që do të shfaqet për herë të parë në lojë me fanellën e Juventusit.…