Project xCloud do të jetë pjesë e Xbox Game Pass
Microsoft dha informacione të reja rreth shërbimit në X019. Siç premtoi, Microsoft ka publikuar disa informacione të reja për shërbimin e saj të ardhshëm të streaming, Project xCloud, si pjesë e eventint të Xbox X019, që mbajti në Londër. Për…
Tell Me Why është loja e re nga zhvilluesit e Life is Strange
Tell Me Why del në verën e 2020ës. Microsoft tregoi një trailer të ri loje, në X019, nga Dontnod Entertainment që ngjan deri diku me Life is Strange. Loja quhet Tell me Why dhe trailerin e njoftimit të saj mund…
Everwild është një aventurë e re nga Rare
Teksa ka vazhduar punën e tij me Sea of Thieves, Rare ka qenë njëkohësisht duke zhvilluar edhe një lojë të re të quajtur Everwild. Çfarë është Everwild? Nga traileri mund të themi se është një kolonë zanore me shumë pasthirrma…
Wasteland 3 vjen me një trailer dhe datë lançimi
Pamjet e para të gameplay-it të Wasteland 3 u zbuluan gjatë transmetimit të mbrëmshëm të Microsoft X019. Videoja tregoi mjediset e mbuluara me dëborë të Colorado, ku një skuadër e Desert Rangers është vënë në kërkim të një anëtari të…
Çdo gjë që duhet të dimë për X019
Është eventi vjetor i Xbox, por mund të presim lajme edhe për PC. X019 është një event i Microsoft për të celebruar të gjitha gjërat që lidhen me Xbox. Eventi mbahet në Londër ku mund të shfaqeni personalisht për të…
Gameplay i Age of Empires 4 zbulohet në X019
Microsoft na dha mundësinë t'i hidhnim një sy Age of Empires të ri Siç u premtua, Microsoft zbuloi për herë të parë gameplay nga Age of Empires 4 ditën e djeshme në X019, duke zbuluar lojën e re të serisë…
Microsoft thotë se X019 do të jetë “Inside Xbox më i madh ndonjëherë”
X019 pritet të vijë me shumë zbulime të mëdha X019, festa e përvitshme e Xbox, po vjen me shpejtësi. Këtë vit ajo do të zhvillohet në Londër, nga 14-16 nëntor. Në Twitter, llogaria zyrtare e Xbox shkruajti se X019 do…