fbpx
Ja se kur do të vijë Phase 2 në World of Warcraft Classic
Faza e ardhshme do e bëjë lojën shumë më interesante World of Warcraft Classic ka patur një lançim monumental, duke ringjallur në një farë mënyre zhanrën MMORPG dhe duke tërhequr me miliona lojtarë të rinj në të. Gjithsesi, i gjithë…
Falë WoW Classic, abonimet në World of Warcraft janë rritur me 223%
WoW Classic ka ringjallur Warcraft Lançimi i World of Warcraft Classic muajin e kaluar duket se ka qënë mjaft i mirë, me shumë lojtarë që i janë rikthyer Azeroth-it origjinal me tufa, duke krijuar dhe rradhë të gjata pritjeje. Sipas…
G2 Wunder gjobitet nga Riot Games sepse po luante WoW Classic
G2 Esports falenderoi Riot Games për gjobën G2 Esports është gjobitur nga Riot Games pasi top laner-i në League of Legends Martin “Wunder” Hansen u pa duke luajtur World of Warcraft Classic. G2 morri një gjobë prej $1,100.15 (€1,000) në…
WoW Classic dhe Blizzard sulmohen për herë të dytë nga DDOS
Serverat hasin probleme për të dytën ditë rradhazi Një valë e re sulmesh DDOS (distributed denial-of-service) i ka acaruar shumë lojtarët e World of Warcrat Classic për të dytën ditë rradhazi. Në 7 shtator, Blizzard konfirmoi se një sulm ndaj…
Një sulm DDoS në serverat e Blizzard ka sjellë probleme me WoW Classic dhe Overwatch
Mbani një sy hapur kur të luani WoW Na vjen keq për ju që po përpiqeni të futeni në World of Warcraft Classic ose që po përpiqeni të luani competitive matches në Overwatch, por një sulm DDoS (Distributed Denial of…
Ninja ironizon fansat që i thonë të luajë Fortnite në vend të WoW Classic
Streamer-i vërtet që po e shijon kohën që kalon duke luajtur WoW Tyler “Ninja” Blevins bëri pak ironi me fansat që vazhdojnë të ankohen se përse ai po luan WoW Cassic në vend të Fortnite. Në një lojë WoW me…
Ninja braktis Fortnite për WoW Classic
Iku dhe një tjetër. Streameri i famshëm i battle royale Fortnite, Tyler “Ninja” Blevins, është i fundit që ka rënë viktimë e epidemisë së WoW Classic. Lajmi u bë i njohur sot në Twitter, kur Ninja i informoi fansat se…
Mbi 33 milion orë të WoW Classic janë parë në Twitch
World of Warcraft Classic do të jetë loja me shikueshmërinë më të lartë brenda javës për këtë vit në Twitch. Pas dy viteve pritje, World of Warcraft Classic ka ardhur për të gjithë lojtarët dhe fansat besnikë anë e mbanë…
Jokerd, i pari që kapi lvl. 60 në WoW Classic bëhet partner nga Twitch
Ai gjithashtu ka arritur të fitojë një numër të madh ndjekësish Pasi u bë lojtari i parë në botë që arriti nivelin 60 në WoW Classic, llogaria e JokerdTV në Twitch u bë aq popullore sa Twitch u detyrua ta…
Loja që kishte kopjuar Warcraft është mbyllur pas padisë së Blizzard
Glorious Saga kishte marrë personazhe, emra dhe klipe audioje nga seritë e Warcraft. World of Warcraft Classic nuk është i vetmi fenomen i Blizzard këtë muaj. Paditë nga ana e World of Warcraft gjithashtu janë kthyer sërish në qendër të…