Tag: worlds

Riot thuhet se po mendon të “heqë qafe” LCS Spring Split në 2021
Pasi Cloud9 dominoi LCS Spring Split dhe më pas humbi kualifikueset për Worlds në verë, Riot thuhet se po bën disa ndryshime për sezonin 2021. Riot po "planifikon" të heqë qafe Spring Split-in e kampionatit, i cili fillon në si…
1.1 milion shikues panë ditën e parë të Lol Worlds 2020
Me shumicën e tifozëve të esports të League of Legends të uritur nga veprimi i LAN në vitin 2020, Kampionati Botëror i këtij viti në Shangai ka qenë padyshim më i parashikuari ndonjëherë. Sot turneu u zhvillua me raundin e…
Zbulohen teasers për Seraphine, kampionen e re të LoL
Këto teasers u zbuluan në një llogari të çuditshme në Twitter dhe Instagram Shumë pak dihet rreth kampiones së re të League of Legends. Është thënë se ajo do të jetë një mage sensacional, por nuk ka më shumë informacion.…
Cilat janë 24 ekipet e kualifikuara në League of Legends Worlds 2019?
Vetëm 2 javë na ndajnë nga nisja e Worlds Çdo skuadër që do të marrë pjesë në 2019 League of Legends World Championship ka siguruar vendin e saj në këtë event pas fitores së DetonatioN FocusMe ndaj V3 Esports në…