fbpx
Valve ka refuzuar kërkesën e zhvilluesit të World War Z për të ribërë Half-life 2
Saber Inteactive kapi një kontratë shumë të mirë me adaptimin e saj të World War Z, që u lançua para pak këtij viti. Gjithsesi studioja i kishte sytë në një vend tjetër, në Half-Life 2 për të qenë më të…
Days Gone ka superuar Mortal Kombat 11 në UK Charts
Days Gone i Sony nuk e pati fare të vështirë të mundte Mortal Kombat 11 në çartet britanike të lojërave. Shitjet fizike të lojës deri tani janë 27% më poshtë se God Of War e vitit të shkuar, por gjithsesi…
World War Z tejkalon të gjitha pritshmëritë e shitjeve falë Epic Store
Loja shiti mbi 250,000 kopje në Epic Games Store World War Z ka tejkaluar çdo pritshmëri në numrin e shitjeve falë ekskluzivitetit të saj në Epic Games Store, ka thënë zhvilluesi i lojës, Saber Interactive. Loja kaloi numrin e një…
Në 2018 janë parë 5.7 milion vite video rreth gaming – GameON Weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishme të javës. Në edicionin e nëntë të GameON Weekly flasim për: 5. World War Z në Epic Store 4. Planet e Epic…
World War Z është loja e rradhës që do të vijë në Epic Store
Logoja e Steam në faqen e WWZ është zëvendësuar me PC World War Z u njoftua rreth 2017 si një lojë survival-shooter e frymëzuar nga filmi origjinal i Blockbuster me të njejtin emër. Për momentin po zhvillohet nga Saber Interactive dhe…