Tag: warzone 2

Lojtarët e Warzone 2 duan të rikthehet kjo veçori
Looting në Warzone 2 ndihet shumë më keq se në Warzone Lojtarët e Call of Duty: Warzone 2 nuk po i pranojnë disa nga ndryshimet e bëra që nga loja e mëparshme. Call of Duty është një ekskluzivitet shumë interesant…
Lojtarët e MW2 do të kenë avantazh në Warzone 2.0
Lojtarët e Call of Duty: Modern Warfare II do të përfitojnë nga një rritje ekskluzive e XP në Warzone 2.0 deri në fund të fundit të vitit 2023, që është në thelb një motivim 11 mujor për të blerë lojën…
Activision pohon se Warzone 2 vjen në 2022
Activision ka pohuar se do të lançojë Call of Duty: Warzone 2 në një kohë më vonë në vitin 2022. Aktualisht, Activision dhe Infinity Ward nuk kanë zbuluar në thelb asgjë rreth Warzone 2, e cila ka udhëhequr disa fansa…
Një hartë e ngjashme me Rebirth mund ti bashkohet Warzone 2
Rebirth Island ofron një ndryshim të këndshëm të ritmit për lojtarët e Warzone që ofrojnë ndeshje të shpejta dhe argëtuese, dhe duket sikur Warzone 2 mund të marrë një hartë të dytë të ngjashme. Rebirth Island u prezantua për herë…
Bëhet leak harta e Call of Duty: Warzone 2
Harta e Call of Duty: Warzone 2 është bërë leak online, ose të paktën një vizatim i saj. Ky leak vjen nga Tom Henderson, një informues i shquar i Call of Duty dhe insider. Siç mund ta prisni, harta përbëhet…
Kur do të dalë Warzone 2? Harta e re dhe të tjera
Dëshironi të dini më shumë rreth datës së lançimit të Call of Duty: Warzone 2? Në një konferencë speciale në fillim të këtij viti, Infinity Ward konfirmoi se Warzone po merr një vazhdim. Warzone 2 duket se do të ndërtohet…
Activision premton gjëra të mëdha për Warzone 2
Activision ka konfirmuar se një lojë e re Call of Duty: Warzone është në punë, dhe ajo mbetet në plan për t'u lançuar këtë vit. Si pjesë e publikimit të fundit të fitimeve të Activision Blizzard të hënën, kompania zbuloi…
Disa leakers flasin për hartën e Warzone 2
Zhvilluesit e Call of Duty Infinity Ward njoftuan se do të lançonin një përsëritje të re të Warzone në të ardhmen, dhe tani, leaks-at e hershme po sugjerojnë se një hartë në shkretëtirë është e rradhës pas Caldera. Warzone mori…
Konfirmohen Warzone 2 dhe Modern Warfare 2
Infinity Ward konfirmoi para disa ditësh se një Call of Duty i ri do të vinte këtë vit i cili do të jetë ndryshe nga të tjerët. Dhe së fundmi Call of Duty sapo zbuloi se një lojë e re…
Call Of Duty: Warzone 2 mund të njoftohet sot
Infinity Ward duket se i ka pranuar thashethemet se një njoftim për Call of Duty: Warzone 2 është i pashmangshëm. Vazhdimi i Call of Duty: Warzone thuhet se do të zbulohet sot, më 11 shkurt. Bloomberg kohët e fundit raportoi…