Tag: warner bros studios

Hogwarts Legacy do të zbulojë detaje të reja dhe gameplay këtë javë
Sony ka njoftuar së fundmi se një edicion special i State of Play do të vijë këtë javë përsëri por kësaj here do të jetë i fokusuar vetëm në lojën e shumëpritur të Hogwarts Legacy. Hogwarts Legacy i cili po…
Gotham Knights do të lançohet këtë Halloween
Më në fund, data e lançimit të Gotham Knights më në fund konfirmohet dhe ndërsa është ende në 2022, siç u njoftua më parë, loja e shumëpritur e superheronjve ndoshta do të arrijë pak më vonë se sa prisnin fansat…
Filmi i ri i Superman do të përfshijë një aktor me ngjyrë
Një epokë krejt e re do të vijë së shpejti për Man of Steel, me autorin Ta-Nehisi Coates që bashkohet me J.J. Abrams për një reboot të Superman nga DC Comics. Dhe duket se ky do të jetë një ndryshim…
Të gjithë personazhet e konfirmuar për Mortal Kombat 11
Cilat personazhe janë konfirmuar për Mortal Kombat 11? Warner Bros i ka dhënë NetherRealm Studios një buxhet tjetër për të bërë lojën më të fundit të Mortal Kombat të pa konkurueshme, dhe me njerëz të famshëm brenda saj si Ronda…
9 studio zhvillimi që e dimë se po bëjnë lojëra për PlayStation 5
Sony po bën progres drejt konsolit të gjeneratës së re dhe ndonëse nuk kemi patur ende ndonjë njoftim zyrtar drejt kësaj çështjeje, dimë se disa studio zhvillimi që kanë pranuar se janë në punim për lojrat në PlayStation 5. Lind…