Tag: War

Ukraina ka mbledhur mbi 114 milion dollarë vetëm nga gamers
Kanë kaluar pak më shumë se një muaj që kur Rusia filloi pushtimin e saj në Ukrainë dhe lufta është ende në vazhdim për banorët dhe ata që marrin pjesë në ndihmën humanitare. Në kohën e nevojës së vendit, industria…
CDPR dhe zhvillues të tjerë përdorin platformën për të ndihmuar Ukrainën
Ndërsa konflikti vazhdon midis Rusisë dhe Ukrainës, shumë individë dhe organizata më të gjera kanë folur për të dhënë mbështetjen e tyre për viktimat dhe për të treguar solidaritet me qytetarët që janë prekur. Kjo përfshin një numër studiosh të…
Drejtori kreativ i World Of Tanks pushohet nga puna pasi mbështeste forcat Ruse
Drejtori kreativ i World Of Tanks Sergey Burkatovskiy është shkarkuar nga studioja e tij, Wargaming, për shprehjen e mbështetjes publike për pushtimin rus të Ukrainës. Në një postim në Facebook, i cili që atëherë është fshirë, Burkatovskiy tha se ai…
Forcat Ushtarake të Ukrainës marrin 400,000 dollarë donacione në Bitcoin
Më shumë se 400,000 dollarë Bitcoin i janë dhuruar vetëm një grupi të ushtrisë ukrainase në 24 orët e fundit. Come Back Alive, një OJQ ukrainase që mbledh fonde kripto për ushtrinë ukrainase, mori më shumë se 400,000 dollarë fonde…
Pamjet virale të konfliktit në Ukrainë rezultojnë të jenë nga video lojëra
Disa nga pamjet më të shpërndara të mediave sociale të pushtimit të vazhdueshëm të Ukrainës nga forcat ruse janë në fakt nga një lojë video. Nëse ndiqni lajmet e lojërave, ndoshta do të jeni të vetëdijshëm se videot e gjuajtësit…
Shikoni pamjet e gameplay-it dhe parametrat e kërkuara për Darksiders Genesis
Loja e ardhshme në seritë e Darksiders është një co-op spin-off me Strife dhe War si protagonistë të tij. Sado që Darksider Genesis duket si akti i dytë i Diablo 3, loja ruan rrjedhën klasike të Darksiders. Deri diku edhe…