fbpx
1000 inxhinierë të Apple po punojnë për një AR/VR headset
Ky headset do të vijë në 2022 Ka kohë që diskutohet se Apple do të sjellë një headset VR/AR, por duket se ajo pritet të vijë në 2022, sipas një raporti që ka si burim njerëz brenda kompanisë. Pajisja e…
Një videolojë e zhvilluar për parandalimin e Alzheimerit po funksionon
"Dy minuta në lojë janë të barabarta me pesë orë kërkime laboratorike" Sea Hero Quest është një videolojë e zhvilluar në bashkëpunim me studion e Deutsche Telekom të Gjermanisë, Glitchers dhe disa universitetete të caktuara Europiane. Loja është e dizenjuar…
Paisja VR e re e Valve do të quhet “The Valve Index”
Më shumë informacion do të vijë në Maj. Valve ka postuar një pamje të parë të paisjes së saj VR dhe emri i saj do të jetë "The Valve Index." I gjithë njoftimi erdhi në trajtën e një teaseri, por…
Oculus Rift S është pranë me inside-out tracking dhe një çmim prej $399
Oculus ka njoftuar headset-in e ri Rift S VR, një paisje e realitetit virtual e bazuar në PC që lë pas nevojën e sensorëve të jashtëm përmes teknologjisë tracking të Oculus Insight. Krahas faktit që është tërësisht backwards compatible dhe…
Apex Constuct arrin kulmin pasi ngatërrohet me Apex Legends VR
Vizitat në Steam janë rritur me 4000% ! Për shkak të një ngatërrese identitetesh, loja VR Apex Construct, e cila është lançuar në mars të vitit të kaluar, ka arritur një rritje prej 4000% në Steam gjatë dy javëve të…
Megalith, MOBA për Playstation VR do të ketë një trial falas
Lojtarët e Playstation VR do të kenë mundësi të provojnë lojën falas për një javë. E lançuar në 8 Janar për 30 dollarë, Megalith solli zhanrin MOBA në Playstation VR. Por, ndryshe nga MOBA-t e tjera, Megalith nuk përfshin një…
Video-loja Unreal PT ringjallet për ta nisur 2019-ën tuaj si duhet
Totalisht falas dhe madje mund të luhet dhe në VR. Zhdukja e P.T. nga PlayStation Store është një nga tragjeditë e mëdha të historisë së lojrave, por GameON-sat nuk dorëzohen lehtë. Unreal PT është 'remake'-u më e fundit e eksperimentit…
PS5 do të suportojë 4K, 240 FPS dhe PlayStation VR?!
Kohët e fundit, analisti i industrisë së lojës Michael Pachter ka ndarë mendimin e tij mbi video-lojrat e gjeneratës së ardhshme dhe çfarë risie do të sjellin ato. Në lidhje me Xbox Pachter beson se do të suportojë 4K, 240…
‘Tetris Effect’ sjell demo falas në PlayStation 4 këtë fundjavë
Në pak ditë, ne do të jemi në gjendje të provojmë një version të ri të Tetris siç nuk kemi parë kurrë më parë. Megjithatë, para se të dalë loja e plotë, ne do të jemi në gjendje ta marrim…
CREED: Rise to Glory Review
Boksi duket si një alternativë e shkëlqyer për të eksploruar me virtual reality. Natyrat praktike të mekanizmave duken mjaft të arrira dhe relativisht kemi patur pak lojëra boksi në PlayStation VR. Të gjitha këto e bëjnë CREED Rise to Glory…