Tag: Virtual Reality

Oculus do të ketë shfaqjen e saj të parë të lojërave në 21 Prill
Shënoni në kalendarët tuaj showcase-in e parë të lojërav me Oculus që do të transmetohet në Twitch, Facebook dhe YouTube në SH.B.A. dhe Japoni në 3:00 pm PT më 21 Prill. Kjo është ngjarja e parë kushtuar tërësisht stellar games…
Sony parashikon VR pa controller tradicionalë
Sony Interactive Entertainment ka liçensuar shumë mënyra të reja për të përmirësuar realitetin virtual dhe një paraqitje më e fundit në lidhje me këtë sugjeron një lloj tjetër të sistemit të controller-it. Aktualisht, përdoruesit mbështeten në controller-it e dorës për…
Një lojtar ka krijuar një version single-player RPG të Dota 2 në VR
Imagjinoni sikur Dota 3 të dukej kështu Bota e Dota 2 është e mbushur me histori dhe personazhe. Ndërkohë që lojtarët dhe heronjtë janë duke luftuar për të mbrojtur Ancients, një lojtar e ka shprehur dashurinë e tij për lojën…
LEAK: Seria Left 4 Dead do të rikthehet së shpejti
Kjo mund të jetë loja e parë e Left 4 Dead prej vitesh Ka kaluar një dekadë që kur Valve u ka ofruar fansave një lojë të re nga seria Left 4 Dead. Megjithatë, duke u bazuar tek leak-et e…
1000 inxhinierë të Apple po punojnë për një AR/VR headset
Ky headset do të vijë në 2022 Ka kohë që diskutohet se Apple do të sjellë një headset VR/AR, por duket se ajo pritet të vijë në 2022, sipas një raporti që ka si burim njerëz brenda kompanisë. Pajisja e…
PewDiePie i ikën truri pasi luan Minecraft në VR
Ekzaltimi i tij nuk kishte fund. Virtual Reality ka potencialin ti transportojë lojtarët në botën që luajnë dhe për Minecraft kjo është një nga adaptimet më të mira. Gjatë videos së tij të 27 shtatorit, PewDiePie e zbuloi vetë këtë…