Tag: vice city

Shfaqet leak për GTA 6 dhe rikthimin e Vice City
GTA 6 leak, Half Life 3 dhe rikthimi i Silent Hill, plus Beyond Good and Evil 2, ose ndoshta një publikim i plotë i Star Citizen, përbëjnë një mal të videolojërave më të kërkuara, por në dukje të avulluara. Kanë…
San Andreas, Vice City dhe GTA 3 do të rikthehen me përmirësime
Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City dhe Grand Theft Auto: San Andreas po përditësohen dhe ri-publikohen në platformat moderne më vonë këtë vit, njoftoi Rockstar Games, duke konfirmuar një seri leaks. Treshja e lojërave inovatore GTA do…
Remaster i trilogjisë së GTA mund të vonojë më shumë seç pritej
Një leaker i besueshëm ka pohuar se fansat e GTA mund të presin më shumë sesa pritej për Trilogy Remastered, me titullin që potencialisht do të dalë në vitin 2022. Edhe pse shumë fansa të Rockstar po presin me padurim…
GTA 3, Vice City dhe San Andreas do të kenë një remaster
Mesa duket thashethemet e shumta rezultuan të vërteta. Një remaster i tre lojërave Grand Theft Auto është duke ardhur për platforma të ndryshme duke përfshirë këtu edhe Nintendo Switch. Dhe akoma më mirë, pritet që të vijë këtë vjeshtë. Për…
San Andreas mund të rikthehet përsëri
Një informacion i ri ka qarkulluar së fundmi rreth Rockstar Games. Sipas këtij informacioni, Rockstar Games ka në plan që të bërë një remake të lojërave të saj të mëparshme Grand Theft Auto. Në fillim të këtij viti, disa raporte…
Dalin disa imazhe se si mund të duket GTA 6 në Vice City
Pritja për GTA 6 vazhdon të jetë e mundimshme për lojtarët në të gjithë globin ndërsa Rockstar Games hesht nëse është apo jo në zhvillim e sipër. Të brendshmit dhe personat e dyshuar për zbulim kanë rënë me shumë detaje…
Harta e shfaqur e GTA 6 krahasohet me atë të Vice City
Një hartë e Vice City, është krahasuar me Los Santos nga GTA V për t'u dhënë fansave një ide rreth parametrave (të madhësisë dhe shkallës). Grand Theft Auto 6, pavarësisht se nuk është konfirmuar ende nga Rockstar, është një nga…
Cheat Codes: Kode për GTA Vice City
Një tjetër ndër lojërat më nostalgjike për shumë gamers të rinj ose të vjetër është edhe  GTA Vice City. Gjithashtu edhe në këtë lojë, një ndër gjërat e para që shumica prej nesh bënte ishte përdorimi i cheat codes ose…
GTA III, San Andreas & Vice City mund të bëhen remaster
Siç jam i sigurt që e keni vërejtur gjatë viteve, Rockstar Games nuk është një studio që interesohet veçanërisht për të rishikuar të kaluarën e saj. Ndërsa lojtarët në të gjithë botën duan një remaster të klasikeve Grand Theft Auto:…
Domain-et e GTA 6 sugjerojnë drejt vendosjes së saj në Vice City
GTA 6 që vendoset në Vice City vazhdon të jetë një nga raportimet, deklaratat dhe thashethemet më të përhapura për lojën. Vendndodhja ikonike e lojës së 2002 shpesh është përmendur përkrah vendndodhjeve të tjera të mundshme. Do të ishte një…