Tag: Vanguard

Zbulohet Zombies mode për Vanguard me këtë trailer
Zombies janë kthyer me Call of Duty: Vanguard. Activision, Sledgehammer Games dhe Treyarch lëshuan një trailer për lojën të enjten në mëngjes, duke u ofruar lojtarëve shikimin e tyre të parë në disa aksione të vrasjes së zombies. Ndërsa Sledgehammer…
Armët e Call of Duty: Vanguard shfaqen në Warzone
Pasi u duk në një postim të fundit në blog nga Raven Software, rënia e paparë falas ka mbërritur për Call of Duty: Warzone, me përmbajtje të re që i shtohet Season Six Battle Pass, e fokusuar rreth armëve të…
Ndiqni trailerin e ri të historisë së Call of Duty: Vanguard
Historia e Call of Duty: Vanguard është shfaqur plotësisht në trailerin e ri të lëshuar nga Activision. Videoja e shkurtër nxjerr në pah kastin e operatorëve që lojtarët do të mbajnë në campaign, e cila zhvillohet gjatë dhe pas Luftës…
Sledgehammer premton rregullime thelbësore përpara lançimit të Vanguard
Beta e Call of Duty: Vanguard ka përfunduar dhe ka mbetur edhe pak më shumë se një muaj deri në fillimin e lojës më 5 nëntor. Zhvilluesi i Vanguard, Sledgehammer Games, ofroi një postim në blog pasi kishte përfunduar beta,…
Ky bug i Call of Duty Vanguard bën qentë ti sulen të zotit
Call of Duty: Vanguard beta paraqiti një sërë streaks për lojtarët që të bëjnë shumë vrasje, dhe shumë ishin të lumtur të shihnin qentë sulmues në formacion. Sidoqoftë, duket se kishte diçka të gabuar me kodin për qenët vrasës në…
Disa lojtarë po bëjnë cheat edhe në Call of Duty: Vanguard beta
Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, por lojtarët tashmë po raportojnë se cheaters janë jashtë në fuqi gjatë testit beta të platformës së kësaj fundjave. Masat anti -cheat duhet të futen, natyrisht që do të thotë se sistemet…
Lojtarët e bërë ban në CoD Warzone s’mund të luajnë as Vanguard
Shumë lojtarë të Call of Duty nuk janë në gjendje të luajnë beta Vanguard pasi kanë marrë një ban të përhershëm edhe pse nuk e kanë luajtur kurrë lojën. Por nëse jeni bërë ban në Warzone, ky mund të jetë…
Ku mund të ndiqni zbulimin e Call of Duty: Vanguard
Pas disa muajsh spekulimesh dhe thashethemesh, Call of Duty: Vanguard është më në fund në horizont, dhe lojtarët do të jenë në gjendje të marrin shikimin e tyre të parë në lojë me një ngjarje zbuluese që po zhvillohet LIVE…
Riot Games bën ban thuajse 9000 hackers në Valorant
Sipas Riot, në Valorant tashmë ka 8873 cheaters më pak Riot Games mesa duket e ka marrë shumë seriozisht cheating në Valorant. Zhvilluesit e lojës kanë bërë ban në total 8,873 hackers vetëm 1 muaj pas lançimit të saj në…
Riot ndryshon anti-cheat-in e Valorant për ta bërë më të dukshëm
Riot dëshiron që lojtarët të kenë më shumë kontroll mbi anti-cheat Ka patur mjaft polemika rreth sistemit anti-cheat të Valorant, Vanguard, që prej lançimit të lojës në closed beta. Zhvilluesi Riot Games ka zbuluar arsyet pse anti-cheat nis të punojë…