Tag: valve steam deck

Shtyhet lançimi i Steam Deck në fillim të 2022
Valve ka njoftuar se sistemi i tij i ri i lojërave mobile, Steam Deck, nuk do të lançohet në 2021. Valve zbuloi në një postim në blog në Steam se Steam Deck është shtyrë dy muaj nga dhjetori 2021 deri…
Luani lojërat tuaja të PC kudo që shkoni me Steam Deck
Valve më në fund prezantoi Steam Deck, pajisjen gaming të ngjashme me Switch e cila ka kohë që përflitet. Por çfarë sjell kjo pajisje dhe kur do të vijë ajo? Steam Deck do të përfshijë një AMD APU quad-cpre Zen…